III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś w 3 niedzielę wielkanocną obchodzimy Niedzielę Biblijną pod hasłem: „ Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Tekstami z ewangelii według św. Marka nawiązuje ona do programu duszpasterskiego, który wprowadza nas w tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Nabożeństwo wieczorne będzie Uroczystą celebracją Słowa Bożego o godz. 17.30.

Z racji 81 rocznicy mordu katyńskiego msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 9.00.

Dar krwi, jak to już zostało zapowiedziane, będzie można złożyć dzisiaj od godz. 9.00 do 15.00 na stanowiskach małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu katechetycznym przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach. Liczymy na obecność.

Również dzisiaj ofiarą do puszek wspieramy działalność Radia Diecezjalnego Anioł Beskidów.

Liturgiczne obchody:

W piątek przypada uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Zachęcamy do sięgnięcia po najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim o realizowanym w Polsce, a wyjątkowym w skali światowej projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19.

Bóg zapłać za ofiary składane jako wyraz troski o nasz kościół czy to do skarbony czy na konto parafii. Jak może niektórzy zauważyli od czwartku za pomocą Internetu możemy korzystać z transmisji Mszy Świętej z naszego kościoła. Dziękujemy Firmie Magart za ofiarowaną kamerę. Natomiast Firmie Beskid Media za możliwość transmisji za jej pośrednictwem. Pewnej rodzinie dziękujemy za zakupioną figurę Świętego Michała Archanioła.

W okresie wielkanocnym w najbliższy piątek zamiast drogi krzyżowej na Trzonkę odprawimy „Drogę światła”. Początek o godz. 9.00 przy pierwszej stacji.

Pomimo, że jeden z konfesjonałów został oddany do renowacji jest możliwość korzystania z sakramentu pokuty codziennie.

List od Boga w Piśmie świętym

Z wielką czcią dziś przyjmujemy,

W darze Biblii, niepojętym

Wszyscy razem dziękujemy.

Słowo Życia wciąż nas żywi

Bo w Nim jesteś Jezu, Panie,

Niech się zatem nikt nie dziwi

Wciąż trwa przecież zmartwychwstanie.

Z góry zatem dziękujemy

Za Biblijne świętowanie,

Z wiarą to celebrujemy

Że Słowo Ciałem się stanie.

18 kwiecień

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

JAK PRAWIDŁOWO UCZESTNICZYĆ W RODZINIE WE MSZY ŚWIĘTEJ?

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

RÓŻANIEC Z KSIĘDZEM BISKUPEM ROMANEM – codziennie o godz. 20.30

Bp Roman Pindel zachęca wszystkich wiernych, z całymi rodzinami, do udziału w modlitwie różańcowej, która jest transmitowana od 1 listopada z kurii w Bielsku-Białej codziennie.

Transmisja jest przeprowadzona na kanale You Tube 👈💻

Transmisja jest dostępna także na profilu facebookowym diecezji bielsko-żywieckiej 👈💻