Niedziela Palmowa

Uroczystą procesją upamiętniającą wjazd Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy dzisiaj obchody Wielkiego Tygodnia. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:30. Do skarbony pod chórem można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocną dekorację kościoła a na stoliku nowy numer „Sygnaturki” w cenie 12 zł.

W poniedziałek i wtorek odwiedziny chorych w domach od 8:30.

W Wielki Czwartek zgromadzimy się w kościele na godzinę 18:00 aby celebrować pamiątkę Ostatniej Wieczerzy; z obrzędem umycia nóg i komunią pod obiema postaciami. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy we czwartek do 22:00 a w Wielki Piątek od 6:00 rano.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O 10:00 Droga Krzyżowa. O 15:00 w godzinie śmierci Pana Jezusa Godzina Miłosierdzia, kto nie może być wtedy w kościele uszanujmy tę godzinę wspólną modlitwa w domu. W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy Świętej, o 18:00 uroczysta Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża. Na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu, przy którym będziemy trwać na adoracji przez całą noc. Porządek adoracji w gablotach i na stronie internetowej. Po zakończeniu Liturgii Gorzkie Żale, o 23:00 Droga Krzyżowa.

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kościele od 10:00 do 13:00 co pół godziny. Przy kaplicy w Kozubniku o 12:00 a w kaplicy w Wielkiej Puszczy o 12:30. O 15:00 godzina Miłosierdzia przy Bożym Grobie

Wieczorem o godzinie 18:00 rozpoczniemy najważniejszą i najuroczystszą Liturgię całego roku – Wigilię Paschalną. Rozpocznie się ona przed kościołem poświęceniem ognia i wniesieniem Paschału. Trzeba ze sobą przynieść świece z okapnikami. Podczas Wigilii Paschalnej zostanie poświęcona woda, której będziemy używać do chrztu i którą po Liturgii będzie można zabrać do domu z naczynia przy chrzcielnicy. Na zakończenie Procesja Rezurekcyjna aby oznajmić całemu światu radość Chrystusowego zmartwychwstania. Do procesji zapraszamy wszystkich: poczty sztandarowe, orkiestrę, strażaków do niesienia baldachimu, panie z Koła Gospodyń Wiejskich do niesienia światła przed Najświętszym Sakramentem, niosących feretrony.

Okazja do spowiedzi w Wielkim Tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa od 6:30 do 7:00 i od 17: do 18:00. W Wielki Piątek i Sobotę od 7:00 do 10:00 i W Wielki Piątek od 21:00 do północy.

Dziś można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Łagiewnik.