Apostolat Maryjny

Apostolat Maryjny w naszej parafii.

Spotkania Apostolatu rozpoczęły się dwa lata temu. Spotykaliśmy się raz w miesiącu, zaczynając od uczestnictwa we Mszy św. , po której przenosiliśmy się na spotkanie w salce. Tam pod  kierunkiem pani Urszuli Raszko oraz Zelatorów ze wspólnoty w Skoczowie i Bujakowie poznawaliśmy istotę Apostolatu i kształtowaliśmy naszą wspólnotę. Oczywiście spotkaniom towarzyszył zawsze ks. proboszcz Zdzisław.

Najpierw odczytywany został fragment Pisma Św.  który  krótko komentował ks. Zdzisław. Następnie poznawaliśmy prawdy wiary dotyczące Najświętszej Marii Panny  oraz ich znaczenie w dziele naszego uświęcenia. Modlitwa różańcowa ( jedna dziesiątka) w intencjach, które sami wskazywaliśmy  była elementem stałym spotkania. Również nie zabrakło śpiewu, bo Apostolat ma swój hymn, a nie rzadko dzięki temu, że ks. proboszcz jest również wprawnym gitarzystą  poszerzaliśmy repertuar o inne pieśni religijne. Spotkanie kończyło się błogosławieństwem udzielonym przez księdza i uściskiem dłoni zebranych.

Na cały miesiąc mamy wyznaczone zadania. Jest to codzienne czytanie i rozważnie odpowiedniego  fragmentu Pisma Świętego , odmawianie jednej dziesiątki różańca i codzienna modlitwa za osobę, która na spotkaniu siedziała po prawej stronie, Jest jeszcze zadnie apostolskie inne na każdy miesiąc. I na miesiąc czerwiec brzmiało ono tak: Stałe nawracanie się osobiste i współpraca z Chrystusem Panem i Pośredniczką Łask NMP w odnajdywaniu zagubionych  ludzi.

Spotkaniom towarzyszy również element cielesny: coś słodkiego dla podniebienia by duch rósł w radość (pyszne ciasta przygotowywane przez panie i herbata).

Spotkania wznawiamy od września.

Zawsze z Niepokalaną