Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA

 

 

 

A miejscem spotkania będzie Galilea…

 

 

   

 

 

 

 

„Ja jestem droga i prawda, i życie. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie.”  

Istnieje tylko jedna droga, która prowadzi nas do Boga, i jest nią Jezus Chrystus, Syn Boży.

„Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie” mówi do nas Jezus.

Przyjmij Go więc jako swojego Zbawiciela, wtedy znajdziesz się na pewnej drodze do nieba.

Ważne:   informacje,  dla obecnych i przyszłych  Galilejczyków,  jak również wszystkich  sympatyków działającego w Porąbce Domu Zmartwychwstania

Czym jest Wspólnota Galilea, i czym są Domy Zmartwychwstania ?

<>   Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”, to katolicka Wspólnota ewangelizacyjna, która zrzesza obecnie kilka tysięcy osób, a którą założył w roku 1992 ojciec Krzysztof Czerwionka. Działa w Polsce, Europie, i ciągle rośnie w siłę  rozszerzając swoją działalność. Centrum Wspólnoty oraz główną siedzibą jest ośrodek rekolekcyjny „Wzgórze Miłosierdzia”, położony w miejscowości Stryszawa koło Suchej Beskidzkiej.

<>   Celem istnienia Wspólnoty jest ewangelizacja, czyli niesienie nadziei w Jezusie. Niesienie innym zbawienia, i nadziei płynącej z osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem w mocy Ducha Świętego, czyli doprowadzenie innych do nowej głębokiej relacji z Bogiem i odkrycia Jego obecności w osobistym życiu człowieka.

<>  Podstawowym miejscem spotkań są cotygodniowe małe grupy ewangelizacyjne zwane Domami Zmartwychwstania. W całej Wspólnocie funkcjonuje ponad 160 takich Domów. Spotkania w Porąbce odbywają się w czwartki o godz. 19-tej. w salce katechetycznej obok plebanii. Spotykamy się na radosnej modlitwie uwielbienia Boga, czytaniu i rozważaniu słowa Bożego (Biblii), dzieleniu się swoimi doświadczeniami życia, wiarą, oraz modlitwie za siebie nawzajem. Rozmawiamy o tym w jaki sposób Bóg jest obecny w naszej codzienności. Wszystko dzieje się  pod czujny okiem i nadzorem naszego opiekuna ks. Andrzeja Bojdy.

<>  W czasie spotkań szukamy w Biblii inspiracji, uczymy się radości życia z Jezusem, umacniamy przyjaźń z Jezusem, i budujemy naszą przyjaźń,

<>  Aby dowiedzieć się więcej, aby na chwilę zatrzymać czas i zapomnieć o szarej rzeczywistości, by spotkać się z Jezusem Zmartwychwstałym, tak jak Apostołowie w Galilei, zapraszamy serdecznie na nasze spotkania. Gwarantujemy, poczujesz się silny, bo tam gdzie Bóg jest siła, i poczujesz w sercu przypływ wielkiej radości, Bożej radości.  

 Pozwól, by Jezus Zmartwychwstały pojawił się w Twoim życiu, i był przewodnikiem po jakże krętych nieraz ścieżkach naszego życia. Bywa, że pochłonięci sprawami rozpędzonego świata i osaczeni codziennością, zapominamy, jakie piękne może być życie wiarą wypełnione. Niestety, bardzo często traktujemy Jezusa  z obojętnością. Jeżeli czujesz, że tak właśnie jest  i  masz wrażenie, że czegoś brakuje w Twoim życiu, nie znasz jednak powodu dlaczego tak się dzieje, że jesteś smutny, przygnębiony i ciągle niezadowolony >>> po prostu, wysiądź z tego coraz szybciej pędzącego pociągu i wstąp do nas, adres znasz. A może właśnie tu, znajdziesz to czego Tobie brakuje, i tak długo szukałeś. Może tu odnajdziesz radość, wewnętrzny spokój, a przede wszystkim przekonasz się, jaką  radość może wywołać sama  świadomość,  że jesteś dzieckiem Bożym, kochanym bez względu na swoje wady i ułomności. Czyż to nie jest piękne,  że nie ma wśród nas złości, nienawiści, że idąc przez życie ze słowem Bożym chcemy dawać przykład godny do naśladowania, szczególnie naszym dzieciom, że chcemy tworzyć wspólnotę i wspólnie działać. Oderwij się więc na chwilę od telewizora, komputera, i wyjdź Bogu na spotkanie, który ciągle czeka, i kołacze do każdego ludzkiego serca. Otwierajmy zatem nasze serca, umysły, a ta zwykła codzienność stanie się bardziej radosna. Nawet  kiedy pojawią się niepowodzenia, umocnieni wiarą i otoczeni opieką Boga, naszego Ojca, łatwiej znajdziemy rozwiązanie problemów. Dlatego ponawiamy, i jeszcze raz gorąco zapraszamy na nasze czwartkowe spotkania Galilei. Zechciej przyjąć to zaproszenie, które właściwie sam Jezus ponawia, bo to On, ciągle i od nowa wysyła zaproszenia. On zawsze Jest przy nas, a Jego dobroć i Jego miłosierdzie sprawiają, że mamy śmiałość rozmawiać z Nim modlitwą uwielbienia, a także zwracać się z prośbami. Mamy też pewność, że Jezus otoczy nas opieką, wzmocni nas duchowo i fizycznie w trudnych  chwilach naszego życia.

 Powiedz – Tak – Boże chcę – poznać Ciebie bliżej. Do tej pory byłeś, ale daleko w niebie, a ja zapraszam, wejdź w moje życie, zmieniaj je na lepsze, ucz mnie  mocniej kochać, przepraszać, wybaczać, i dziękować. Bo nie wolno zmarnować szansy, aby ta nasza gościna na tym świecie była weselem. Czyż nie sam Pan Jezus był na weselu i przemienił wodę w wino, czyż nie uczył nas życia wypełnionego miłością, radością, a wiedział, jakie cierpienie będzie musiał znieść, właśnie dla nas, dla mnie. Pozwólmy więc, by w naszej duszy i sercu, zagrała weselna muzyka i zawitała wiosna. Otrzymaliśmy tyle talentów, pozwólmy, aby ujrzały dzienne światło, a nie pozostały tajemnicą nigdy nie odkrytą, dzielmy się nimi. Jeżeli te słowa nie przekonały Ciebie, ale targa Tobą niepewność, ciekawość – to znak, że najwyższa pora coś z tym zrobić, i uwierz, wystarczy czegoś chcieć, a wszystko może się zmienić. Można się oszukiwać, dalej wmawiać  sobie, że Boga nie ma, to skąd w takim razie ta niepewność?  Przyjdź, na pewno znajdziesz odpowiedź na trudne pytania, skończy się również niepewność.

 I Pamiętaj  –  Jezus uświęca nas, prowadzi nas do Królestwa Swojego Ojca, i chce nas zbawić. Prośmy Go więc; Jezu naucz nas goręcej kochać i wierniej naśladować Ciebie. Umacniaj miłość w naszych rodzinach, w rodzinach na całym świecie. Udziel łaski nawrócenia ludziom, którzy pobłądzili i zeszli z drogi zbawienia, odszukaj ich, podaj Swoją dłoń zagubionym nasz najlepszy Pasterzu. Przyjdź Panie Jezu z pomocą wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują, oczekują, i proszą ze skruchą o przebaczenie. Panie Ty znasz każde ludzkie serce, ludzkie słabości, bo Sam byłeś człowiekiem. Narodziłeś się po to, by Swoim życiem dać nam przykład, i stworzyć każdemu człowiekowi możliwość uczestnictwa w Twoim życiu, w Twoim nauczaniu. Przyszedłeś po to, aby nas zbawić, i na pewno raduje się Twoje serce, gdy słyszy głosy naszych serc >Witaj Królu, nasz Zbawicielu < ale też na pewno płacze nad tymi, które twierdzą, że nie ma żadnego Boga i krzyczą jak dawniej ,,na krzyż z Nim”. Panie Jezu przepraszamy i prosimy o łaskę wiary dla tych, którzy nie umieją jeszcze odczytać Znaków jakie nam zostawiłeś, i nie umieją rozpoznawać w swoim życiu obecności Boga.

Jeszcze jedno,  kiedy będzie nas więcej, będziemy mogli dużo więcej dobrego zrobić dla naszej Parafii i Galilejskiej wspólnoty, a tym samym dla nas.

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą wierzącą czy niewierzącą, młodą czy w sile wieku, samotną czy żyjącą w małżeństwie, Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” może być miejscem dla Ciebie. Jej drzwi są otwarte dla każdej osoby poszukującej żywej relacji z Bogiem. Przyjdź choćby z ciekawości, od czegoś trzeba zacząć. Do zobaczenia

A dzięki wierzącej wspólnocie i każdej Bożej dziecinie, Bóg pobłogosławi całej Dziedzinie.

                                                                         w imieniu Wspólnoty Małgorzata Gałuszka