AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA

PIERNIKOWE BAJKI na długie zimowe wieczory…

Za górami, za lasami, za siedmioma dolinami, w państwie zwanym Piernikami… wspólnie z siostrą Anną Walaszek i Stacją7 zapraszamy do krainy, w której liczy się piękna opowieść i siła wyobraźni. 

Długie, zimowe wieczory sprzyjają ku temu, by wraz z kubkiem gorącej herbaty czy aromatycznego kakao przenieść się w świat cały z… piernika. Polecamy wspólne oglądanie, a po nich rozmowy z dziećmi…, wnukami o wieczornej porze.

Dzieci znajdą w bajkach o klimacie Andersena morał i szczęśliwe zakończenie, a dorośli co nieco do głębszego przemyślenia. Taki był również zamysł samej autorki, aby pomyśleć o tym, co najważniejsze. Wartościowych treści w “Piernikowych bajkach” jest jak rodzynek w drożdżowym cieście. Uważni słuchacze bez trudu odnajdą liczne nawiązania do Ewangelii, życia wiecznego, a także kilka pięknych słów o odpowiedzialności, przebaczeniu, radości, a nawet… nie przejadaniu się.

Nowe odcinki „Piernikowych bajek” w każdy wtorek i piątek o godz. 19.00 na Stacji7. Tutaj znajdziecie dotychczasowe, wystarczy kliknąć.

Zobaczcie jedną.

(za stronami www. Stacja7)