OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĘĆDZIESIĄTNICA

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

28.05.2023

 

Świętując dziś przyjście Ducha Świętego, świętujemy narodziny i początek Kościoła. To trzecie największe Święta Kościoła nazywane „zielonymi” ze względu na nowe życie, które daje Duch Święty.

 

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Święte w kościele o 7:00, 9:00 i 18:00.

O 16:00 Msza Święta odpustowa przy kaplicy w Kozubniku.

 

W środę Święto Nawiedzenia NMP i ostatnie Nabożeństwo Majowe. O 17:30 uroczyście zakończymy Maryjny Miesiąc procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy panów do baldachimu, panie z KGW do niesienia światła, panie do feretronów, dzieci do niesienia poduszek, dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonków. Tego dnia w naszej parafii będziemy gościć relikwie błogosławionego Carlo Acutisa, współczesnego patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy najmłodszych do wspólnej modlitwy w czasie Procesji i Mszy Świętej, w czasie której udzielimy błogosławieństwa relikwiami ich patrona. Po Mszy będzie upominek dla każdego dziecka.

 

Miesiąc Czerwiec jest w sposób szczególny poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Bożego o 17:30 w kościele.

 

W pierwszy czwartek przypada Święto Jezusa Najwyższego Kapłana. Z tej okazji Msza Święta wieczorna w intencji wszystkich kapłanów pochodzących i pracujących w naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie. Od 17:00 adoracja i okazja do spowiedzi. Odwiedziny chorych od 8:30 prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. Spowiedź pierwszo piątkowa od 17:00. Nabożeństwo pierwszo sobotnie rozpoczniemy różańcem o 6:30. O prowadzenie różańca prosimy VI Różę.

 

XXIX Piesza Pielgrzymka z Porąbki do kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 16 -17 czerwca. Przewidziane są dwa warianty:

Wersja piesza Rozpoczęcie w piątek 16 czerwca Mszą Święta o 13:00 w Porąbce. Nocleg w Rzykach. Piesi pielgrzymi dotrą do bazyliki w sobotę około 18:00. O 19:00 Msza Święta na zakończenie pielgrzymki i powrót. Koszt 40 złotych, + autobus powrotny 20 złotych.

Wersja autobusowa Wyjazd autokarów do Kalwarii w sobotę 17 czerwca około 11:00 z kościołów dekanatu. W Kalwarii odprawimy Dróżki Pana Jezusa. Po zakończeniu dróżek czas na odpoczynek. Około 18:00 powitanie pielgrzymów i wspólna Msza Święta o 19:00 w bazylice. Koszt 40 złotych.

Wszystkich zapraszamy do pielgrzymowania, zapisy w zakrystii do Bożego Ciała (8 czerwca).

 

W przyszłą niedzielę, w naszej parafii będziemy gościć Wspólnotę z Zielonej Góry, która podzieli się z nami świadectwem o zawierzeniu Matce Bożej według Świętego Ludwika i swoim nawróceniu. Będzie można zakupić „Traktat o nabożeństwie do Matki Bożej” czyli najsłynniejszą książkę o Matce Bożej w cenie 10 złotych.

 

4 czerwca OSP Porąbka zaprasza wszystkie dzieci z rodzicami na Dzień Dziecka na boisku LKS.

 

Akcja krwiodawstwa przy ambulansie w Czańcu centrum od 9:00 do 13:30.

 

Już dziś zapraszamy na przedstawienie Koła Teatralnego „Złota Lira” ze SP nr 2, które odbędzie się w niedzielę 11 czerwca w Domu Kultury w Porąbce po Mszy Świętej 0 11:00.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnych i pełnych łaski

Zielonych Świąt!