XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021

Jezus przyszedł, abyśmy mieli życie i to w obfitości. On swoją mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy. Nasz Bóg, Ojciec wszystkich, działa ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich. O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Wszystko, co żyje, niech chwali Pana, bo jest Dobry, a miłosierdzie Jego trwa na wieki!

Dzisiaj godz. o 17.30 modlimy się za zmarłych wypominanych

Dzisiaj –  św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących poświęcenie pojazdów i kierujących po każdej Mszy św. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

Liturgiczne obchody tygodnia:

w poniedziałek –  świętych Joachima i Anny; rodziców Najświętszej Maryi Panny

w czwartek –  św. Marty

w piątek  – tradycyjna Droga Krzyżowa na Trzonkę. Rozpoczynamy o godz. 9.00 przy pierwszej stacji na Bukowcu

w sobotę –  św. Ignacego z  Loyoli

Za tydzień 1 sierpnia  rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji, a u nas o godz. 1200 Msza św. odpustowa na Trzonce, której będzie przewodniczył ks. Kan. Ryszard Matuszek – proboszcz z Roczyn. W tym dniu nie ma Mszy św. w kaplicy w Wielkiej Puszczy. (Msza św. w sobotę o 1900). Bardzo prosimy, by ze względu na bezpieczeństwo uczestniczących w uroczystości,  nie wjeżdżać samochodami do wąskich dróżek leśnych.

W naszej diecezji akcję pomocy dla poszkodowanych w wyniku powodzi zaplanowano na niedzielę, 1 sierpnia 2021 r. Tego dnia w poszczególnych parafiach odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołami.

Dzieciom przypominamy o kartce z wakacji, na który czeka kuferek wakacyjny na stoliku z tyłu kościoła.

W najnowszym Gościu Niedzielnym; o świętych Joachimie i Annie – dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez papieża Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. W cyklu wakacyjnym klasztor klarysek w Starym Sączu, gdzie swój ziemski żywot zakończyła św. Kinga

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasu wakacji i dobrego wypoczynku

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego śp. Edwarda Zontka.

Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Może odwiedzicie  z okazji DNIA DZIADKÓW Kolegiatę św. Anny w Krakowie? Oczywiście online z „Ewangelią z pomysłem”.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Gminne Biuro Spisowe w Porąbce przypomina, że do dnia 30. IX br. trwa Narodowy Spis Ludności i Mieszkań. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do przygotowanego stanowiska samospiu, który mieści się w siedzibie Urzędu Gminy Porąbka. W godzinach pracy urzędu można dopełnić obowiązku spisu za pośrednictwem rachmistrza spisowego lub z pomocą pracownika.
Osoby zainteresowane taką formą spisu proszone są o kontakt z Urzędem Gminy w Porąbce, w celu umówienia wizyty.

Paweł Zemanek
Gminny Komisarz Spisowy