29 niedziela zwykła

Liturgiczne obchody tygodnia:

Poniedziałek Święto Świętego Łukasza

Środa  Wspomnienie Św. Jana Kantego

Piątek Wspomnienie Św. Jana Pawła II. W tym dniu patronalne  święto obchodzi Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II,  uczniowie będą uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej i udadzą się    do Centrum Jana Pawła II ” Nie lękajcie się” ośrodka rzymskokatolickiego  w Krakowie poświęconego życiu i twórczości papieża.

W niedzielę obchodziliśmy  XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II, którzy jako wolontariusze włączyli się do  akcji zbiórki na fundusz stypendialny   ” Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla dzieci  i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy wszystkim za  włączenia się w to piękne dzieło poprzez złożenie ofiary do puszek.

Wypominki roczne i jednorazowe oraz na Mszę za zmarłych o godz. 9.00   w Dzień Zaduszny, można składać  po Mszach św. i w godzinach kancelaryjnych (środa i piątek od 16.00 do 17.00 w sobotę od 8.00 do 9.00), kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod wieżą. Również można rezerwować Msze św. na przyszły rok.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego artykuł o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm.

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie przed Mszą Wieczorną, pamiętajmy od pierwszego października godzinę wcześniej, czyli 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30.

W piątek zapraszamy na różaniec uczniów klas 5 i 6. Zapraszamy również dzieci, które brały udział w wyzwaniu wakacyjnym: „  Kartka z wakacji” , na zakończenie konkursu, na Mszę Świętą  w piątek o godz. 17.00.

Ruszył po pandemii w naszej diecezji „stały konfesjonał” w wyznaczonych kościołach. W naszym dekanacie jest to kościół s. klarysek w Kętach. Zachęcamy do skorzystania z łaski Bożego Miłosierdzia. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty:  poniedziałek-piątek: 9.30-11.00 i 15.00-16.30 w sobotę 9.30-11.00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Różne:

Jedna z okolicznych parafii poszukuje gospodyni na plebanie.

Informacja u księdza proboszcza.