OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

01.10.2023 

 

Rozpoczął się październik miesiąc Różańca Świętego. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17:30. Zapraszamy do prowadzenia różańca poszczególne grupy, szczegóły na plakatach w gablotach. Po nabożeństwach dzieci zbierają obrazki.
Dziś również uroczysta Procesja Różańcowa do pięciu ołtarzy po Mszy Świętej o 11:00.

Przypominamy o parafialnym konkursie „Różaniec i jego tajemnice”. Prace oddajemy katechetom do 15 października

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą oraz w czwartek i piątek od 17:00.
W piątek po Mszy porannej nabożeństwo do NSPJ. Odwiedziny chorych od 8:30, prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
Po Mszy św. wieczornej spotkanie Redakcji Sygnaturki w salce katechetycznej. Zapraszamy chętnych do włączenia się w jej tworzenie.
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę rozpoczniemy różańcem o 6:30. O jego prowadzenie prosimy X Różę.

 

Wszyscy potrzebujemy ciągle pogłębienia i umocnienia naszej wiedzy religijnej dlatego zapraszamy w pierwsze środy miesiąca po Mszy Świętej wieczornej na katechezę dla dorosłych. W tym roku będziemy poruszać tematy związane z udziałem i przeżywaniem Mszy Świętej. Temat październikowej katechezy: Skąd wzięła się Msza Święta?

 

Rodziców młodzieży, która chciałaby przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania (z klas VIII i starszych) zapraszamy na spotkanie w piątek o godzinie 19:00.

 

W sobotę kolejne spotkanie Oazy Dzieci Bożych zapraszamy na 10:00.

 

W przyszłą niedzielę Odpust w Wielkiej Puszczy z okazji Święta MB Różańcowej. W kościele po Mszy Świętej o 11:00 krótkie spotkanie rodziców dzieci z klas I i II dotyczące I Komunii świętej.

 

Na stoliku w przedsionku są różne materiały związane z osobą Św. Jana Kantego. W tym roku przypada 550 rocznica jego śmierci dlatego w Kętach będzie obchodzony z tej okazji rok jubileuszowy.

 

W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii. Chcemy rozpocząć konieczny remont Domu Katechetycznego tak aby stanowił dobrą przestrzeń dla spotkań grup formacyjnych. Czeka nas ocieplenie budynku, odnowa toalet i inne ważne prace.

 

W kancelarii można zamawiać intencje na przyszły rok. Dzisiaj dostępny jest Gość Niedzielny extra poświęcony Matce Bożej, cena 14 złotych.

 

Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla wszystkich.