09.06.2024

X Niedziela Zwykła

Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca składka na potrzeby naszej parafii. Przeznaczona na pokrycie kosztów nowego nagłośnienia. Do tej pory zebraliśmy 30 000 złotych. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

We czwartek  Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je nabożeństwem różańcowym o 17:30 i litanią do Serca Bożego, później Msza Święta z kazaniem i procesja z figurą Matki Bożej. Przynieśmy ze sobą świece. O rozważania różańcowe i niesienie figury prosimy Różę IV Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Tego dnia będzie zakończenie roku formacyjnego ministrantów i lektorów. O 18:00 Msza Święta a po niej spotkanie przy stole i ustalenie dyżurów wakacyjnych.

W piątek rozpocznie się 40 Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pakowanie bagaży pieszych pielgrzymów od godziny 12:00. Pielgrzymowanie rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 13:00, której przewodniczył będzie ks. Marek Studenski, Wikariusz Generalny naszej diecezji. Do udziału we Mszy Świętej zapraszamy wszystkich parafian by modlić się w intencji pielgrzymów i pożegnać wychodzących w drogę. Na stoliku pod chórem można zostawić intencje, w których pielgrzymi będą się modlić na trasie pielgrzymki i w kalwaryjskim sanktuarium.

Z racji pielgrzymki w piątek nie będzie wieczorem Nabożeństwa i Mszy Świętej. Nabożeństwo czerwcowe w piątek odprawimy po Mszy Świętej porannej.

W sobotę druga, autokarowa część pielgrzymki. O godzinie 11:00 wyjazd autokaru z pielgrzymami do Kalwarii Zebrzydowskiej spod kościoła (11:10 spod kościoła w Czańcu) Można też udać się indywidualnie samochodami i dołączyć do naszych pielgrzymów. Plan dnia w Kalwarii jest następujący: około 13:00 rozpoczną się Dróżki Matki Bożej na Placu Rajskim przed bazyliką, około godziny 18:00 przywitanie pieszych pielgrzymów przed sanktuarium,  o 19:00 wspólna Msza Święta w bazylice.

Dzieci, które zbierały obrazki na nabożeństwach majowych prosimy składać plansze u katechetów w tym tygodniu. Każde dziecko, które ma zebrany komplet obrazków niedzielnych z całego roku prosimy o ich przyniesienie w tym tygodniu do katechetów.

Akcja krwiodawstwa przy ambulansie w Czańcu w dzisiaj od 9:00 do 13:00.

Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Wybierz się razem z nami na wspaniały PIELGRZYMKOWY SZLAK... To Jubileuszowa Pielgrzymka! Zapraszamy do podzielenia się wspomnieniami i zdjęciami wysyłając na adres Parafii Narodzenia NMP w Porąbce.   kontakt@parafiaporabka.pl