VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.05.2022.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Od poniedziałku do środy w czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie o urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych i błogosławieństwo  w każdej ludzkiej pracy.

W liturgii tego tygodnia:

– wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitwy za Kościół w Chinach

w środę 25 maja o godz. 18.00 Msza święta o dobre urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych przez wstawiennictwo św. Urbana. Od dawnych czasów święto wioskowe w Porąbce. Po Mszy wieczornej pójdziemy w procesji do kaplicy św. Urbana. Z  tej racji dziś można składać ofiary na Mszę św. zbiorową  o zachowanie od klęsk żywiołowych za przyczyną św. Urbana.

-czwartek– wspomnienie św. Filipa Nereusza , prezbitera. W tym dniu przypada Dzień Matki w swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich matkach. Dla żywych wypraszajmy Boże błogosławieństwo a dla zmarłych łaskę nieba.

– piątek 27 maja o godz. 9:00 Droga Krzyżowa na Trzonkę.

W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę, 28 maja o godzinie 10:00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów polecamy Panu Bogu w modlitwie.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zachęcamy do sięgnięcia po Gościa Niedzielnego a w nim: historia beatyfikowanej założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot.

Zapisy pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej w parafii w Porąbce do 5 czerwca. Koszt pielgrzymki wynosi 50 zł. Obejmuje:  posiłek, ubezpieczenie pielgrzyma, wodę, przejazd powrotny.

Społeczne:

Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi przy OSP Kobiernice informuje, że akcja oddawania krwi odbędzie się 29 maja (niedziela) w godz. Od 9:00 do 13:00  w ambulansie w centrum Czańca.

Firma Beskid Media informuje, że na terenie Wielkiej Puszczy rozpoczyna budowę sieci światłowodowej, która umożliwia korzystanie z  Internetu, telewizji oraz telefonii. (Szczegóły w gablocie).

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Anastazję Majdak. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Porąbka 21.05.2022r

Piesza dekanalna  pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach 17 i 18 czerwiec organizujemy pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Program pielgrzymki:

I dzień ( piątek)

Pakowanie bagaży 12:30 do 12:55.

Msza św. w Porąbce o godz. 13.00

Wyjście do Wielkiej Puszczy – postój

Targanice – postój

Przejście do Sułkowic Bolęciny- postój

Rzyki- nocleg (posiłek)

2 dzień (sobota)

Modlitwa poranna w kościele godz. 7:00

Ponikwia – postój

Jaroszowice – postój

Łękawica Szkoła- postój ( posiłek)

Kalwaria Zebrzydowska

Msza święta godz. 17:00

Powrót autokarem do Porąbki.

Zapisy w Porąbce w kancelarii (środa, piątek godz. 16:00) Codziennie po Mszy wieczornej godz. 18.45. Termin 4 czerwca. Przy zapisach prosi się o wpłatę .

Koszt pielgrzymki wynosi 50 zł .

Obejmuje:

posiłek Łękawica