03.03.2024

III Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj składamy ofiarę do puszki na dzieci Afryki tzw. Ofiara Ad Gentes.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, ku czci Męki Pana Jezusa. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:30. Drogi Krzyżowe w piątek o 17:15 dla dzieci oraz o 18:30 dla dorosłych. Przypominamy, że za każde pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można otrzymać odpust zupełny.

W poniedziałek Święto Świętego Kazimierza królewicza.

We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

W przyszłym tygodniu przeżywać będziemy Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je dla nas w tym roku ks. Marcin Pomper z zespołem ewangelizacyjnym. Nauki rekolekcyjne w niedziele na każdej Mszy Świętej, (W Wielkiej Puszczy normalnie o 10:00). Gorzkie Żale w niedzielę rekolekcyjną będą o 17:15. W tygodniu Msze Święte z nauką ogólną będą o 7:00 i 18:00. Dzieci i młodzież z naszych Szkół podstawowych będą przychodzić na rekolekcje ze szkoły. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach i na stronie internetowej.

Dzień spowiedzi rekolekcyjnej będzie w środę 13 marca. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w Wielki Poniedziałek i Wtorek od 8:30. Chorych można zgłaszać w zakrystii.

Zapraszamy chętnych do włączenia się w śpiew podczas Triduum Paschalnego. Próba w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej.

W sobotę o 9:00 zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów na próbę przed Wielkim Piątkiem, obecność obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii przeznaczona na nowe nagłośnienie.

O godzinie 15:00 spotkanie małżeństw chcących zaangażować się w Wspólnotę Oazy Rodzin

W tym roku w naszej parafii planowane są pielgrzymki:

– 22 maja jednodniowa do sanktuariów w Limanowej, Starym Sączu oraz Św. Rity w Nowym Sączu,

– 31 maja – 2 czerwca do Markowej i na Podkarpacie,

– początkiem października do Fatimy i Portugalii.

Szczegóły i zapisy będą podane po Świętach Wielkanocnych.

Jest też propozycja wyjazdu dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów do Medjugorie szczegóły w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy ŚP Weronikę Krystę. Ją oraz wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.