V Niedziela Wielkiego Postu

Dziś i w przyszłą niedzielę można składać pod chórem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu
i na wielkanocną dekorację kościoła
. Gorzkie Żale o 17:30.

We wtorek uroczystość Świętego Józefa, ziemskiego opiekuna naszego Zbawiciela. Zapraszamy na Msze Święte ku jego czci o 7:00 i 18:00 szczególnie wszystkich mężów
i ojców.

W piątek Droga Krzyżowa z Czańca do Porąbki. Rozpocznie się w kościele w Czańcu o 15:00. Najpierw koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta. Około 15:45 rozpocznie się Droga Krzyżowa. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci a Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w plenerowej będzie po Mszy Świętej wieczornej. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej ulicami, nasze Koło Gospodyń zaprasza na kiermasz palm wielkanocnych. Kiermasz odbędzie się w podcieniach Domu Kultury.

W sobotę o 10:00 zbiórka ministrantów i lektorów na próbę przed Wielkim Tygodniem.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpocznie się o godzinie 11:00 przy ołtarzu polowym. Tam odbędzie się poświęcenie palm i wyruszy procesja do kościoła z obrzędem otwarcia drzwi świątyni. Po Mszy Świętej każde dziecko z własnoręcznie zrobioną palmą otrzyma upominek. Z racji procesji Msza święta w Wielkiej Puszczy pół godziny wcześniej o 9:30.

Przedświąteczne odwiedziny chorych w Wielki Poniedziałek i Wtorek od 8:30. Chorych można zgłaszać jeszcze dziś w zakrystii.

Na stoliku pod chórem można zaopatrzyć się w świece z okapnikiem na Wigilię Paschalną oraz małe paschaliki na stół wielkanocny.

W Niedzielę Palmową ukaże się nowy numer „Sygnaturki”. Tematem przewodnim tym razem jest CHRZEST ŚWIĘTY.

Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Wyjazd o 12:00. Po przyjeździe czas na indywidualną modlitwę w sanktuarium później weźmiemy udział w Godzinie Miłosierdzia o 15:00 po niej Msza Święta o 16:00 i powrót do domu. Zapisy w zakrystii, koszt 30 złotych, zapisy do Niedzieli Palmowej.

Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.