IV Niedziela Zwykła

Wtorek – Wspomnienie Świętego Jana Bosko

Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego

Piątek – Wspomnienie Świętego Błażeja

Spotkanie opłatkowe Rady parafialnej i ekonomicznej we środę 1 lutego Msza Święta o 17:00, po niej spotkanie na plebanii.

We czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Uczestnicząc w świątecznej Mszy Świętej z zapaloną świecą gromniczną chcemy zakończyć radosne świętowanie okresu Narodzenia Pańskiego. Msze Święte o 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00.  Na 18:00 szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii świętej ze swoimi świecami chrzcielnymi a jeśli się zagubiła to z nową świecą, z którą pójdą do I komunii. W zakrystii można kupić świece gromniczne. Tego dnia składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Z racji I czwartku od 17:00 Adoracja i okazja do Spowiedzi.

W I piątek Nabożeństwo do NSPJ po Mszy Świętej porannej. Dodatkowa okazja do spowiedzi od 16:00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do sakramentu pokuty i na Mszę Świętą wieczorną. Z racji wspomnienia Świętego Błażeja, orędownika w chorobach gardła udzielimy błogosławieństwa „świecami błażejkami” oraz poświecimy jabłka. Odwiedziny chorych o 8:30. Adresy chorych można zgłaszać w zakrystii. Nabożeństwo pierwszo sobotnie rozpocznie się różańcem o 6:30.

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch. W planie: Padwa, Loretto, Manopello, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Neapol z grobem ojca Dolindo oraz Pompeje. Pielgrzymka odbędzie się od 29 kwietnia do 7 maja. Koszt 1100 złotych + 360 euro. Zapisy w zakrystii.

W Gościu Niedzielnym dodatek „Jan Paweł II odkrywamy prawdę”

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Irenę Targosz. Wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa
i wszelkiej pomyślności. Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.