SŁOWO DLA DZIECI

Urwisie otwórz ucho i posłuchaj,
co w LIPCU mówi do Ciebie Bóg!

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07. 2021  (J 6, 1–15)


„Jest tu jeden chłopiec, który ma pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby (…)”.

Nie wiem, jak miał na imię chłopiec, który razem z dorosłymi słuchał nauki Pana Jezusa, ale wiem, że kiedy Pan Jezus poprosił o jego chleby i ryby, to natychmiast Mu je oddał. A na dodatek wcale się nie zmartwił się, że inni zjedzą mu wszystko, a on zostanie głodny. I nawet nie przyszło mu do głowy, że Pan Jezus dzięki jego dobremu sercu nakarmi wszystkich, którym burczało w brzuchu. Jakież było zdziwienie chłopca, kiedy te pięć chlebów i dwie ryby Pan Jezus łamał i łamał, prawie do samego wieczora, a one i tak się nie kończyły.

Zadanie:

Jakie byłoby twoje zachowanie, gdyby ktoś poprosił cię o oddanie mu twojej ostatniej rzeczy?

(za Małym Przewodnikiem Katolickim)