AKTUALNOŚCI

KAPLICZKA W POTOKU… Zobacz gdzie zaprasza Maryja

ZAPRASZA NAS MARYJA za sprawą Pani Marii Wawak do potoku na Rusinowie…

Spełnione marzenie.

Moją inspiracją do budowy groty dla Matki Boskiej było wspomnienie z dzieciństwa. Mając 8 lat byłam na kolonii w Krzeszowie koło Suchej Beskidzkiej. Podczas tego pobytu miejscowy ksiądz zabrał naszą grupę kolonijną do groty Matki Bożej z Lourdes. Byłam zachwycona, ten obraz utkwił mi w pamięci już na zawsze. Przez długie lata, w różnych miejscach w których byłam szukałam podobnej groty Maryjnej. Zbierałam też wycinki z gazet i zdjęcia na ten temat.

Myśl o zbudowaniu groty nie odstępowała mnie nigdy. Musiało minąć wiele lat aby moje marzenie się spełniło.  I tak w potoku na Rusinowie późną jesienią tego roku została zakończona budowa  Groty Matki Bożej z Lourdes. Jestem szczęśliwa, że z Bożą pomocą udało się zrealizować moje plany.

8 grudnia 2020 roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny  proboszcz naszej parafii ksiądz Zdzisław Grochal poświęcił Grotę z figurami Matki Bożej z Lourdes i  świętej Bernadetty. To wydarzenie było dla mnie bardzo ważne, cieszę się, że pomimo trwającej pandemii wzięli w nim udział moi najbliżsi, znajomi i sąsiedzi.

Mam wielką nadzieję, że miejsce to tak piękne o każdej porze roku stanie się przystankiem dla zmęczonych pośpiechem ludzi, gdzie będzie można słuchając przyrody pomodlić się i zatrzymać choć na chwilę. A na wiosnę szum drzew i śpiew ptaków z Bożym błogosławieństwem ukoi nasze troski i smutki.

Bóg zapłać wszystkim którzy pomogli.                     Maria Wawak.