AKTUALNOŚCI

„Drugie Imieniny” ŚW. JÓZEFA… 1 maja

Trwa ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA zainaugurowany przez papieża Franciszka z okazji 150 rocznicy ogłoszenia Józefa patronem Kościoła Powszechnego…. 8 grudnia 2020 roku Papież dał Kościołowi list apostolski o św. Józefie „ Patris corde”  (Ojcowskim sercem). Dzieci w naszych szkołach odkrywają to Ojcowskie Serce św. Józefa… Może warto pójść ich śladem?

W Szkole Podstawowej nr2 im. Jana Pawła II podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych uczniowie poznali życie Św. Józefa, dowiedzieli się kim był i dlaczego stawiany jest za wzór ojca i opiekuna. Pod wpływem rekolekcji powstały plakaty pokazujące Św. Józefa oczyma uczniów. Aby je podziwiać wystarczy kliknąć TUTAJ… Zobaczcie sami… Jest ich więcej…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Szkole Podstawowej nr1 im. Mikołaja Kopernika poznawano postać świętego Józefa poprzez oglądanie i rozważanie propozycji filmów Filmoteki Promyczka, a ostatnio teledysku Promyczków Dobra – „Św. Józef”. Prace MÓJ ŚWIĘTY JÓZEF to osobiste odkrycia uczniów postaci Świętego.

Może warto, aby i dorośli zatrzymali się na słowach teledysku „Promyczków Dobra”.