AKTUALNOŚCI

Matka Boża Śnieżna – tym razem z kroplami deszczu na Trzonce.

Pierwsza niedziela SIERPNIA to tradycyjna wyprawa wiernych z okolicznych parafii na ODPUST NA TRZONCE – Złotej Górce… Tym razem Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem obchodzącego 40 lecie kapłańskiej posługi ks. Ryszarda Matuszka – proboszcza z Roczyn… w koncelebrze  duszpasterzy z Porąbki: ks. proboszcza Zdzisława Grochala, ks. wikarego Andrzeja Bojdy, a także ks. Tomasza Mikołajka pochodzącego z Zagórnika i ks. Grzegorza Piekiełki – „górala z Porąbki”, a wikarego  w Straconce. Nie zabrakło także ks. Eugeniusza Nycza – emerytowanego proboszcza z Porąbki, który posługiwał w konfesjonale. Muzyczne dźwięki popłynęły w niebo dzięki  orkiestrze z Roczyn i – po raz pierwszy – „Kapeli ze Straconki”.

O relację Deszczowa Pocieszycielka z Trzonki znowu czekała na pielgrzymów zadbała jak zawsze pani Urszula Rogólska z „Gościa niedzielnego” i TUTAJ znajdziesz fotorelację, więc zerknij.

A tutaj znajduje się relacja na stronie  naszej Diecezji …zobacz.

 

 

 

 

 

 

 

Relacje z uroczystości  poprzednich lat znajdziesz TUTAJ