Bez kategorii

U MARYI ŚNIEŻNEJ NA TRZONCE uczyliśmy się czytania i rozważania Bożego Słowa…

Tegoroczny Odpust na Trzonce przyprowadził tłumnie Pielgrzymów… Dzisiaj wszystkie leśne drogi od Porąbki, Wielkiej Puszczy, Targanic, Roczyn, Czańca zapełniły się radością wędrujących na spotkanie z Matką… Ks. Proboszcz z Targanic Dariusz Mależyna zastanawiał się po co tu przyszliśmy?

Może, że jest niedziela i trzeba być na Mszy świętej… Inni zastanawiali się jak tu pięknie, ładny klimat, można się skupić… Jeszcze inny – żona mnie wyciągła, mnie się nie chciało… A może jeszcze raz posłuchamy tego Słowa? Tym bardziej, że ks. Dariusz podał „super  przepis” na sposób rozważania Słowa Bożego. Posłuchajcie.

W przeżywaniu Uroczystości pomagali pielgrzymom jeszcze ks. kan.Eugeniusz Nycz, poprzednik obecnego gospodarza parafii ks. proboszcza Zdzisława Grochala, ks. Marcin Mendrzak, ks. ks. Piotr Borowiak z diecezji gliwickiej oraz niezawodna Orkiestra Dęta OSP z Roczyn. Spójrzmy na migawki z „bukowej bazyliki”.

Na koniec uroczystości pobłogosławiono „nowego pielgrzyma” – figurę Dobrego Pasterza spoglądającego w stronę kapliczki.