Bez kategorii

To ostatnia niedziela z posługą ks. Andrzeja… I pierwszą posługą nowych ministrantów…

Różne są uroczystości we wspólnocie Kościoła i też tego naszego, porąbczańskiego… Dzisiaj przyszło nam dziękować za 2 lata posługi w naszej wspólnocie ks. Andrzejowi Bojdzie, który zauważył – przyszło mi być wśród Was z taką małą dozą poznania Parafian, a wszystko przez ten czas pandemii… Zobaczmy dzisiejsze migawki…

Najpierw Słowo od Parafian:

„Panie  posłałeś mnie jak Piotra, od zwyczajnych, ludzkich spraw,

jakże trudna jest ta droga, lecz Ty jesteś obok i nie idę nigdy sam”.

Jakże szybko minęły te dwa lata i znów przed Tobą księże Andrzeju

nowa droga, nowe drzwi się otwierają i nowi ludzie zapraszają

do współpracy na chwałę Boga.

Bóg powierza Tobie nowe zadanie, bo to Bóg posyła tam, gdzie nas potrzebuje.

My z życzeniami i podziękowaniami spieszymy księże Andrzeju.

Dużo sił, zdrowia i samych słonecznych dni

od serca życzymy wszelkich łask Jezusa, Któremu służysz

i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Matki Kapłanów.

Niech wyprasza łaski u swego Syna i czuwa nad Tobą w dzień, i w nocy.

Niesłabnącej radości i entuzjazmu w głoszeniu Słowa Bożego i Ducha Świętego obfitych darów.

Pomyślności w realizacji sobie wytyczonych celów, trafnych decyzji i zamiarów.

Czyń dobro na chwałę Bożą i odnoś sukcesy.

Dzisiaj też  „5wspaniałych kandydatów”  po przygotowaniu przez ks. Andrzeja do pełnienia posługi ministrantów złożyło uroczyste przyrzeczenie i otrzymało ministranckie stroje. EMANUEL HARĘŻLAK, SZYMON KLIŚ,  PAWEŁ POSŁUSZNY,  WAWRZYCZEK ADRIAN, MAKSYMILIAN ZONTEK, to nasi nowi Ministranci… Gratulujemy Chłopakom i Rodzicom… Otoczmy ich również naszą modlitwą.  Rodziców prosimy o pomoc tym Młodym w wytrwaniu w dzisiejszym postanowieniu.

Ksiądz Proboszcz na zakończenie podziękował za wspólną, kapłańską drogę, a zwłaszcza szczególnie za „dar Słowa, którym Cię Pan obdarzył”. Dzisiaj to  ostatnia posługa, nie tylko Eucharystii, ale i właśnie i kazań ks. Andrzeja. Za wszystko dobro zasiane w Porąbce „Bóg zapłać”.