Bez kategorii

Róże Żywego Różańca zapleczem modlitewnym naszej parafii

Święto Chrztu Pańskiego Róże Żywego Różańca w naszej parafii obrały w tym roku; po przerwie okresu pandemii na wspólne spotkanie przy DWÓCH STOŁACH. Stole EUCHARYSTII,  czyli dziękczynienia Bogu i stole wspólnego bycia z sobą, możnaby powiedzieć stole MIŁOŚCI.

Najpierw EUCHARYSTIA ze śpiewem kolęd i pokropieniem wodą poświęconą w dzisiejsze święto. Na początku Eucharystii ks. Ariel w imieniu swoim i chorującego ks. Proboszcza tak przywitał zebranych:

Zgromadziliśmy się dzisiaj w tak wyjątkowej wspólnocie. Wspólnocie ludzi, o których można powiedzieć, że są takim duchowym zapleczem naszej wspólnoty parafialnej. Którzy przez codzienną modlitwę na różańcu, ale też przez codzienną wierność Chrystusowi stanowią takie oparcie, trzon dla każdej wspólnoty parafialnej. W imieniu swoim, a szczególnie księdza proboszcza, który wszystkich pozdrawia chcemy podziękować za waszą wierność w modlitwie. Za to że można właśnie na was tak często polegać, właśnie na waszym byciu blisko kościoła. Tak wiele twarzy widać tutaj często, nie tylko w niedzielę, ale właśnie w tygodniu. I to jest to, co jest największym sensem tego co świętujemy –  przyjścia Boga na świat, że On chce być blisko nas.

Po Mszy świętej wspólne spotkanie przy stole, łamanie opłatkiem z życzeniami i wspólne kolędowanie.