AKTUALNOŚCI

Medaliki z Matką Bożą Niepokalaną podarowali rodzice swoim dzieciom

W czasie dzisiejszych Rorat dzieci klas trzecich przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej otrzymały szczególny dar

Cudowny Medalik z Niepokalaną na całe swoje życie.

Z kazania ks. Ariela…

Nabożeństwo do Matki Bożej ono się nie bierze z znikąd. Każdy z nas; wszyscy jak tu jesteśmy – od tych najmłodszych po najstarszych potrzebujemy w życiu wzoru, ideału, inspiracji. Kogoś, kogo nazwiemy bohaterem, może jakimś idolem; kogoś kto powoduje,  że chcemy być kimś więcej. Dla bardzo wielu ludzi takim wzorem jest Maryja. Maryja w dzisiejszą uroczystość, kiedy Kościół pokazuje nam Ją w pełnej chwale jej Niepokalanego Poczęcia jest tą, która mówi da się! Maryja niepokalana pokazuje nam dzisiaj da się, spróbuj ze mną. Dzisiaj świętujemy z jednej strony wielki przywilej Maryja otrzymała od Pana Boga – została zachowana od grzechu pierworodnego, ale jednocześnie najlepiej na tą łaskę odpowiedziała.  Dzisiaj staje przed nami Maryja, żeby nam przypomnieć – otrzymałeś od Boga wiele darów, wiele łask przez każdą spowiedź, przez chrzest święty. Jak potrafisz te łaski wykorzystać? Maryja dzisiaj mówi nam – zauważ jak wiele otrzymujesz od Boga i zaraz dodaje – i współpracuj z Bogiem, a zobaczysz owoc swojego życia. Chcemy dzisiaj wszyscy postawić sobie Maryję Niepokalaną jako wzór, jako inspirację, jaką motywację, jako ideał, do którego chcemy dążyć bo człowiek może osiągnąć wyżyny świętości.

Drudzy przygotowujący się do pierwszej komunii chłopcy i dziewczęta z klas trzecich. Za chwilę ważny moment w waszym życiu. Wasi rodzice założą wam Medalik właśnie z Matką Bożą Niepokalana. Będziecie zawsze w swoim życiu patrzeć i na swojej piersi nosić Jej znak. Co tu ma dla was oznaczać? Z jednej strony to, to, że Matkę Bożą można naśladować, że ona was będzie inspirować do dobra, do świętości, ale po drugie zawsze w każdej chwili swojego życia możecie być pewni, że Ona jest zawsze czuwa nad wami, wami się opiekuje. Zawsze bądźcie wierni temu znakowi, on jest wielką pomocą dla każdego z nas.