AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA

Porąbczańskie Dzieci na Niedzieli Palmowej 2020

01 - Niedziela Palmowa 2020
« z 4 »

Tradycją naszej parafii jest, że w Niedzielę Palmową dzieci wraz z rodzicami gromadzą się na Mszy Świętej o godzinie 11.00. Przychodzą do kościoła w uroczystej procesji od kaplicy Matki Bożej zza kościoła. Czy tak było i w tym roku?

Dzieci z palmami, a i same palmy „przychodziły” w ciągu całego tygodnia drogą elektroniczną, aby od „soboty czekać” na Uroczystość. Ufamy, że z tymi palmami Dzieci stanęły dzisiaj  w gronie rodzinnym do Mszy Świętej online w swoich domach. Bo przecież samo zrobienie Palmy byłoby puste, gdyby nie prowadziło do modlitwy, do spotkania z Jezusem Królem.

Rozpocznijmy w naszych rodzinach przygotowanie ołtarzyka domowego. Na białej serwecie, symbolizującej obrus ołtarza umieśćmy krzyż, świece i dokładajmy z każdym dniem Wielkiego Tygodnia nowe symbole… Pierwszym z nich niech będzie rodzinna palma.

Dziękujemy RODZICOM, DZIADKOM i samym DZIECIOM za przepiękne dzieła. Umieszczamy je dopiero teraz, „po powrocie do naszych domów.”

Aby ubogacić czas świętowania można sięgnąć po Słowo Boże dzisiejszego dnia, które jest jako Słowo Życia dla dorosłych i młodzieży oraz dla dzieci.