AKTUALNOŚCI

CHCEMY SPOŻYĆ PISMO ŚWIĘTE…

Już od początku ADWENTU chcieliśmy szczególnie odkrywać  STÓŁ  SŁOWA  BOŻEGO w Liturgii, a dzieci układały puzzelkowe Boże Narodzenie. Tak też było w WIELKIM POŚCIE, kiedy to podejmowaliśmy czas karmienia się Słowem Bożym, zabierając jego fragmenty  z kościoła do naszych domów…

Teraz przyszedł czas XII TYGODNIA BIBLIJNEGO … proponujemy przysłuchać się piosence sprzed  lat – ze spotkań Młodych nad Lednicą…, czyli powrót do źródeł chrztu Polski. Podejmijmy refleksję nad jej słowami. Treść nagrania poprowadzi nas do atmosfery spotkania Młodych. Wniesiono wtedy na Pola Lednickie przepisaną ręcznie Księgę Pisma Świętego.

Chcemy spożyć Pismo Święte

Każdy z nas musi oddychać aby żyć

chleb powszedni spożywać wodę pić

lecz nie samym chlebem człowiek żyje, mówi Pan

Pismo Święte jako pokarm zesłał nam

ref.

Chcemy spożyć Pismo Święte

chcemy spożyć słowo Twoje

niechaj Ono nam pomoże

znosić ciężkie życia znoje

 

Pozwól byśmy Twoje słowa zrozumieli,

byśmy wolę Twoją wypełniać umieli,

by nas nie zwodzili

fałszywi prorocy,

by nam Pismo Święte

dodawało mocy

 

Zapraszamy dzisiaj

wszystkich na wieczerzę

by pokrzepić, serca

umocnić je w wierze.

By posilić ducha

światłem i mądrością

Słowa: Marcin Pokusa

(ze strony Lednica 2000)