AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA

CZY BIBLIA GOŚCI W NASZYCH DOMACH? Spójrz na ołtarzyki domowe.

Przygotowywane ołtarzyki domowe przez uczniów  naszej parafii pokazują, że Księga Pisma Świętego jest dla wielu ważna… Zróbmy może kolejny krok…  Zatroszczmy się, aby nie była tylko położona na stole, ale JEJ SŁOWA były przez nas CZYTANE, ROZWAŻANE i PODEJMOWANE w naszym życiu.

Na XII TYDZIEŃ BIBLIJNY  Dzieło Biblijne św. Jana Pawła II zaproponowało  rozważanie EWANGELII wg. św. Mateusza. Posłuchaj – Wprowadzenia  do Ewangelii Bp. Ordynariusza Romana Pindla.

Więcej materiałów na stronie naszej Diecezji  zobacz

Wszystko czego doświadczamy w związku z pandemią sprawia, że wiele inicjatyw nabiera szczególnego wymiaru… Takie spojrzenie również dotyczy Tygodnia Biblijnego. Możemy sięgnąć również do Gościa Niedzielnego. W jednym z artykułów możemy poczytać, ale także posłuchać  rozważań na temat: Jak mam czytać Pismo Święte i jak odkrywać, że słowo Boże mówi konkretnie do mnie? Czy muszę czytać Biblię codziennie? Kiedy słowo Boga ma szansę przemienić moje serce?  zobacz 

Niechaj ten Tydzień Biblijny

Zachęci nasze rodziny

I przez zryw familijny

Biblię czytają dzieciny

Bo czytają różne rzeczy

Znają się na komputerach

Złość i kaprys w nich skrzeczy

Przesadzają w swych manierach

Kto im przykład dać powinien?

By do Źródła zaglądały

Niejeden tego jest winien

Że o Bogu zapomniały.

ks. Zdzisław Grochal

Zobaczmy również na propozycję w zakładce SŁOWO ŻYCIA

Chcemy spożyć Pismo Święte

Tak jak Ciało Twoje, Panie

Dla umysłu niepojęte

Daj wykonać to zadanie

Bo Ty jesteś Słowem Ojca

I przychodzisz do nas w Duchu

Od Początku aż do Końca

Podtrzymujesz nas na duchu.

Biblia Twoim jest mieszkaniem

I pokarmem dla nas ludzi

Zapalaj na więc czytaniem

Ta lektura nas nie znudzi

ks. Zdzisław Grochal