AKTUALNOŚCI

Czy wiesz, że PIELGRZYMKA DO ŁAGIEWNIK ” idzie”?

Już DZISIAJ 30 kwietnia, ale inaczej  niż co roku rozpoczęła się DIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w ŁAGIEWNIKACH o godz.  8.15 w Komorowicach, gdzie znajduje się siedziba radia Anioł Beskidów. Wskazówki do tego duchowego wędrowania podaje nam Gość Bielsko – Żywiecki.

Znajdziemy tam transmisję konferencji, Mszy Świętych w artykule: A jednak powędrujemy do Łagiewnik! Inną drogą! Zobacz i bądź PIELGRZYMEM do 3 maja.

Relacja z pierwszego dnia PIELGRZYMOWANIA... Za Gościem Bielsko- Żywieckim.

„Kapłan (Ks.  Tomasz Drabek)  przestrzegł pątników przed popadaniem w dwie skrajności w obecnej sytuacji – nostalgicznym wspominaniem poprzednich pielgrzymek albo myśleniem: „Kiedy to się wreszcie skończy, kiedy wrócimy do normalności, kiedy będę mógł normalnie pójść do kościoła?”. – To znowu nie od nas zależy. Pan Bóg jest przy nas tu i teraz. Mówi do nas tu i teraz. Chce być przy nas tu i teraz . – Tu i teraz pokazuje nam możliwości wypełnienia miłości, pokazuje ludzi potrzebujących, daje charyzmaty, żebyśmy potrafili to zrobić. Chciejmy rzeczywiście otwierać oczy na Boga przychodzącego właśnie dziś, w tej chwili.”  Więcej przeczytamy tutaj

Tutaj na bieżąco można śledzić „pielgrzymowanie”

Drugi dzień PIELGRZYMOWANIA do Łagiewnik: nogi nas nie bolą, serce idzie! To tu dotkniesz uchem i okiem, co wielkiego zgotował nam Jezus.    Oczywiście za sprawą Gościa Bielsko – Żywieckiego, skąd pochodzą też zdjęcia.

Trzeci dzień PIELGRZYMKI… – krok za krokiem przy Maryi… z „Gościem Bielsko Żywieckim”. Tu „przejdziesz duchowo” drogę z Maryją w stronę Jezus.

Czwarty dzień PIELGRZYMOWANIADotarliśmy do Łagiewnik… czyli do Lipnika… z „Gościem Niedzielnym”: Nigdy sobie nie wyobrażałem, nie śniłem, że ten kościół lipnicki stanie się sanktuarium łagiewnickim – chociaż na godzinę – mówił ks. proboszcz Jerzy Wojciechowski rozpoczynając Mszę św. na finał tegorocznego duchowego pielgrzymowania do Bożego Miłosierdzia. Tu zobaczysz relację.