AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA,  MODLITWY

LEDNICA 2020 – PROPOZYCJA DLA MŁODYCH!… Nie tylko wiekiem, ale i duchem!

Słyszeliście kiedyś o 33 – dniowych rekolekcjach? Jeśli nie – to czas to zmienić! Co roku w czerwcu na POLACH LEDICKICH, u źródeł chrzcielnych Polski gromadzi się w czerwcu młodzież, w lipcu  dzieci, a we wrześniu dorośli …  W tym roku tak jak wiele innych dzieł religijnych spotkania te odbędą się onlaine. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa „CAŁY TWÓJ #LEDNICA W DOMU”

„Totus Tuus” – czyli: „Cały Twój” – to motto biskupie Karola Wojtyły, a potem Ojca Świętego Jana Pawła II, które stało się tajemnicą Jego życia i świętości. Wyraża ono duchowość oddania się Maryi, przez którą chcemy SZYBCIEJ, ŁATWIEJ, PEWNIEJ i BEZPIECZNIEJ dojść do JEZUSA!

Droga ta została opisana przez św. Ludwika Marię Grignion de Montfort w słynnym „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” – to z tego dzieła wzięły się słowa: „CAŁY TWÓJ” św. Jana Pawła II. Te dwa słowa wyrażają sedno duchowej drogi, na którą wchodzi dziś coraz więcej OSÓB. 

Propozycja LEDNICKA 33 dni skierowana jest więc i do MŁODZIEŻY NASZEJ PARAFII, ale również tych, którzy czują się MŁODZI DUCHEM, bez względu na to co dzisiaj robią. Zobacz ZAPROSZENIE.

Specjalnie przygotowano  33 filmiki, które będą publikować CODZIENNIE, rozpoczynając od 3 maja na kanale na YouTube oraz na stronie na Facebooku

STARTUJEMY DZISIAJ… 3 maja 2020 roku – Daj się zachęcić pierwszym dniem! 

Tak piszą  organizatorzy Lednicy o filmikach:

Każdy filmik składa się z czterech części, którą prowadzi inna osoba:

Siostra Ania Maciejewska będzie nas wprowadzać w temat dnia oraz poprowadzi modlitwę

Ojciec Wojciech Surówka OP, duszpasterz Wspólnoty LEDNICA 2000 zachęci nas krótko do lektury duchowej, opartej na nauczaniu Jana Pawła II

Łukasz Czechyra zaprosi nas do rozważenia konkretnego fragmentu słowa Bożego

Adrian Pakuła podsumuje temat dnia oraz dopełni go świadectwem, a czasem także zaproszeniem do małego zadania duchowego.

Jak owocnie przeżyć ten czas rekolekcji? propozycja organizatorów:

Znajdź specjalny czas – wygospodaruj pół godziny dziennie na przeżycie tych rekolekcji.

Obejrzyj filmik oraz poświęć 15 minut na rozważanie i 15 min na modlitwę.

Rozważaj, pytaj, szukaj – filmiki są tylko pomocą – najważniejsze, aby pod ich wpływem zadawać sobie pytania, co ten konkretny tekst mówi do ciebie.

Postaraj się nie tylko rozważać słowo, ale zobacz do czego ono cię wzywa, wyznacz jakieś codzienne niewielkie zadanie.

Postaraj się prowadzić notatki, spisywać choćby kilka słów, intuicji, które pojawiły się w ciągu dnia.  Postaraj się w czasie tych rekolekcji przystąpić do spowiedzi świętej, jak również uczestniczyć w Eucharystii (u siebie w parafii lub transmitowanej).

Zapamiętaj krótkie modlitwy, tzw. akty strzeliste, który będą dołączone do rozważań, będą cię one prowadziły przez cały dzień, oraz będą przypominały o temacie rozważań.

Przygotowując te rekolekcje – daliśmy z siebie wszystko – ale pamiętaj: NAJWIĘCEJ ZALEŻY OD CIEBIE! 🙂  Włóż w te rekolekcje całe swoje serce, wypłyń z Maryją na głębię Miłości Jezusa – a  zobaczysz i przekonasz się, że owoce tych rekolekcji cię zaskoczą!

Jeśli chcesz zrobić dobry uczynek – UDOSTĘPNIAJ CODZIENNIE filmiki z danego dnia rekolekcji – aby te treści mogły dotrzeć do innych młodych osób 🙂

(za stronami Lednica2000)