AKTUALNOŚCI

Wzbudź w sobie tęsknotę za naszym kościołem…

Jak co roku od czasu, gdy Róże Żywego Różańca „przyprowadziły” figurę MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ do naszego kościoła, to Maryja  niejako „schodzi” na 6 miesięcy – od maja do października na stopnie ołtarza… I od dzisiejszej niedzieli czeka na spotkanie z nami…

Maryja z Fatimy chce i w tym roku, w tej szczególnej sytuacji pandemii towarzyszyć naszej wytrwałej modlitwie… Przecież na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, skierowaną do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, do aktu poświęcenia Portugalii i Hiszpanii Niepokalanemu Sercu Maryi w dniu 25 marca 2020 w Fatimie, została również dołączona Polska.

W 1917 roku „Jasna Pani”, gdyż dopiero na koniec swych objawień Maryja wyjawia swe imię (jestem Matką Bożą Różańcową), przekazuje pastuszkom niezwykle bogate w treści przesłanie. Od 13 maja w kolejnych miesiącach prosi je, aby codziennie odmawiały różaniec w intencji pokoju, aby przyjmowały cierpienia jako zadośćuczynienie za grzechy i nawrócenie grzeszników, ukazuje im swoje Niepokalane Serce, mówi, że Pan Jezus pragnie, by kult Jej Serca się szerzył…

Wśród różnych rocznic przeżywanych w tym roku jest jeszcze jedna… Figura Matki Bożej w Fatimie ma 100 lat. Została wyrzeźbiona w 1920 roku według wskazań Łucji dos Santos. 13 maja tego samego roku posąg został pobłogosławiony w kościele parafialnym Matki Bożej Fatimskiej przez ówczesnego proboszcza, a 13 czerwca umieszczony w Kaplicy Objawień.

Maryja jest  obecna w naszym życiu jako MAMA… Tego pragnął Jezus, tego pragnie też Maryja… Posłuchaj, jaką MAMĄ jest Maryja…, wejdź w nową relacje z Maryją, z Chrystusem, odkryj OGROMNĄ PRZYGODĘ. POSŁUCHAJ… to 7 dzień wyjątkowych rekolekcji, które proponowaliśmy tydzień temu.

To nic, że może nie rozpoczęłaś/ rozpocząłeś spotkań z Maryją tydzień temu… Posłuchaj, a może odkryjesz w sobie chęć wejścia na Jej drogę…