AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA

I KOMUNIA DZIECI KLAS TRZECICH TRWA….

Pierwsza Komunia DZIECI klas 3  w naszej parafii w tym roku rozciąga się na cały miesiąc… Na obrazku komunijnym widnieje napis wyjaśniający dlaczego od 25 maja, aż do 26 czerwca w dni wybrane przez rodziców przyprowadzają oni swoje pociechy do Stołu Pańskiego.

„Roku Pańskiego 2020 kiedy pandemia koronawirusa zatrzymała świat. Dnia 10 maja nie odbyła się długo wcześniej planowana uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny  w Porąbce. Dlatego ………………………..  przystąpiła/przystąpił do I Komunii św. w dniu ………………………………….  w gronie swoich najbliższych.”

Po latach ten napis będzie przypominał chwile, które obecnie przeżywamy. Chcemy, aby ta UROCZYSTOŚĆ dla KAŻDEGO DZIECKA była wyjątkowa, wyjątkowa także dla całej rodziny.
O piękno rodzinnego świętowania dbają sami rodzice, którzy włączają się czynnie w przeżywaną Eucharystię. Za co im serdecznie dziękujemy.

Tekst, który złożyli Rodzice na ręce Kapłanów:

„W imieniu wszystkich RODZICÓW i ich DZIECI pierwszokomunijnych pragniemy podziękować za każdą Ofiarę Mszy Świętej, za głoszone Słowa Bożego, za cierpliwe słuchanie spowiedzi, za nauki i wskazania, za codzienny przykład życia, za uśmiech, serce i nieustającą troskę  nasze rodziny, a przede wszystkim za EUCHARYSTIĘ. Za to wszystko, co dziś trudno wyliczyć i jest dowodem Waszego ofiarnego wypełniania powołania do służby Bogu i ludziom. Niech Chrystus Pan Wam błogosławi, a Matka Boża, niech otoczy Was opieką i obdarzy potrzebnymi łaskami.”

W kościele przed ołtarzem, u stóp Pana Jezusa Dobrego Pasterza pojawiają się codziennie nowe IMIONA DZIECI, które rozpoczynają tym samy pełne uczestnictwo we Mszy Świętej… Tutaj powstaje galeria ich rodzinnych zdjęć.
W pierwszym tygodniu uroczystość przeżyło 11 dzieci… W drugim tygodniu 4 dzieci przyjęła Pana Jezusa do swojego serca. W tygodniu Bożego Ciała 2 dzieci w pełni rozpoczęła swoje uczestnictwo w Eucharystii. W kolejnym tygodniu I Komunię Świętą przyjęło 9 dzieciaków , a w ostatnim tygodniu roku szkolnego 6 dzieci… Tym samym 32 DZIECIAKÓW przyjęło do swego serca po raz pierwszy Pana Jezusa. W ciągu tygodnia, również ze swymi Rodzicami świętowali wszyscy Biały Tydzień. Życzymy im trzymania się Pana Jezusa jako niezawodnego Przyjaciela, a Rodzinom wytrwałości w towarzyszeniu swoim dzieciom na tej drodze.