AKTUALNOŚCI

TRZONKA – sierpniowe pielgrzymowanie do bukowej bazyliki…

W niedzielne południe, najpierw na modlitwę Różańcową, Anioł Pański i odpustową Eucharystię przyprowadziła pielgrzymów do kaplicy na Trzonce z różnymi intencjami Maryja…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyszli rodzinami… od małych dzieci na ręku rodziców, poprzez dzieci starsze, młodzież, dorosłych i starszych… Przyprowadziła ich tradycja pielgrzymowania, ale przede wszystkim  Maryja, która obrała sobie to miejsce od zawsze… A od lat 50 ubiegłego wieku zaprasza na odpust…

 

 

 

 

 

 

 

 

Eucharystii przewodniczył ks. Jan Franc, jeszcze wikariusz naszej parafii, a za 3 tygodnie proboszcz „zza miedzy” w parafii Kobiernice.

Ks. Jan słowami najstarszej modlitwy maryjnej… pochodzącej z roku ok. 250 – POD TWOJĄ OBRONĘ UCIEKAMY SIĘ ŚWIĘTA BOŻA RODZICIELKO – zaprosił by skryć się pod płaszczem Maryi w tej dobie niepewności o zdrowie, pracę, czas urlopu i wakacji, w tym okresie trwającej pandemii… Do Ciebie uciekamy się pod Twój płaszcz, bo Ty jak Matka wiesz, czego nam trzeba… Przychodzimy do Niej, do tej niepozornej kaplicy, aby po raz kolejny pochylić się nad myślą, że ta kaplica najpełniej oddaje życie Maryi… PROSTE i BŁOGOSŁAWIONE, a słowo BŁOGOSŁAWIONY to coś więcej niż szczęśliwy… To nie szczęśliwy na chwilę, ale Błogosławiony to szczęśliwy na wieki… Podumaj nad tą myślą…

GOŚĆ BIELSKO ŻYWIECKI towarzyszy nam na Trzonce od wielu lat… Obiektyw pani Urszuli Rogulskiej wychwycił czas modlitwy, skupienia, Eucharystii i rodzinnego świętowania. Dziękujemy. ZOBACZMY to dzieło.