AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA

MYŚL na WIELKI CZWARTEK…Wracajmy do Eucharystii.

Celebracją Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Święty Czas Triduum Paschalnego… Trwajmy na modlitwie, wykorzystajmy łaskę tych dni, wspierajmy się w miłości, bądźmy dla siebie wyrozumiali… Przygotujmy nasze mieszkania do uczestnictwa w transmitowanej Mszy Świętej…

U początku tego dnia może warto i z dziećmi przypomnieć sobie skąd Eucharystia? Dlaczego jest tak ważna w naszym życiu duchowym? Taką pomocą może być poniższy film Domek na skale – Wielki Czwartek.

To dzień sakramentu Eucharystii i kapłaństwa, za które dziś szczególnie powinniśmy Bogu dziękować. Wróćmy pamięcią do naszej Pierwszej Komunii Świętej… Dziękujmy Panu Bogu za ten dar… Polecajmy w naszych modlitwach dzieci i ich rodziny, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej… Otoczmy modlitwą kapłanów naszej parafii oraz tych, którzy z niej pochodzą.

Trwajmy na modlitwie… Czy to w kościele dostosowując się do obecnych zasad epidemiologicznych, czy przy domowych ołtarzykach i transmisjach Mszy świętej…

A ołtarzyki są w naszych domach (przysłały dzieci z klas drugich SP1), a jeżeli nie to spieszmy się je przygotować. Do godzin wieczornych zdążymy. JEST I TU MIEJSCE NA WASZ OŁTARZYK! Przyślijcie na pocztę Parafii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na stronie naszej Diecezji jest tekst –  MODLITWA W RODZINIE NA WIELKI CZWARTEK  👈 💻

Tutaj znajdziesz Adorację „CISZA” Pana Jezusa w Ciemnicy ADORACJA CISZA👈 💻

DLA NASZYCH KAPŁANÓW

Bóg posłał naszych Kapłanów do nas, do ubogiej owczarni ,która czeka na Ewangelię, na tę Radosną Nowinę, która wprowadzi nas w obszar działania Boga, obszar który dla nas jest trudny do pojęcia, bo częściej patrzymy okiem aniżeli sercem, bo nie mamy cierpliwości, bo spodziewamy się, że zobaczymy jakiś znak zdziałany przez Niego.
To nie łąki umajone tak, trudne macie pastwisko….Nie ustawajcie – drodzy Kapłani – w poszukiwaniu tej jednej zagubionej owieczki, nie ustawajcie w uprawianiu winnicy Pańskiej (choćby zdawała się ugorem), nie ustawajcie uprawiać z pozoru nieurodzajne drzewa figowe, nie ustawajcie sprowadzać do domu Ojca synów marnotrawnych, nie ustawajcie opatrywać ran jak miłosierny Samarytanin.
Drodzy nasi Księża dzisiaj w tym szczególnym dniu, życzymy Wam i sobie zarazem „abyśmy wszyscy stanowili jedno, abyśmy się tak zespolili, aby świat cały poznał, że Bóg Ojciec posłał Jezusa Chrystusa i , że razem nas umiłował tak jak umiłował swojego Syna. Niech wypełnia się na Was słowo Chrystusa: „jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowo moje w Was , poproście o cokolwiek chcecie, a to Wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały ,że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami, jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja Was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości Mojej.
Dzisiejszy dzień jest świętem wszystkich tych, którzy służą – kochając. To dzień wszystkich, którzy służą miłością. Niech Duch Święty szczodrze darzy Was swoimi darami, łaska Pańska niech Wam zawsze sprzyja, opieka Maryi Matki Kościoła ,waszych Patronów niech Was osłania od złego a przede wszystkim modlitwa waszych parafian za Was niech będzie ofiarą Panu Bogu miłą na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.