AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA

LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO TRWA… a jaki masz plan na Wielki Piątek?

To jedyny taki dzień w roku. Chrystus oddaje za nas życie na krzyżu… Krzyż to szczególna droga, przez którą Jezus uczy nas na czym polega stawanie się dziećmi Bożymi. Nasze myśli i serca kierują się ku wieczornej LITURGII MĘKI PAŃSKIEJ.

Tego dnia wiernych obowiązuje post ścisły. Jeśli chcesz, możesz podjąć post o chlebie i wodzie…

A może rodzinna Droga krzyżowa tego dnia… Czy w kościele, czy w domu… Dzieci z klas szóstych przygotowały Drogę z Jezusem trudu nauczania zdalnego

Zobacz, gdzie jest krzyż Twoim domu. Może znajdziesz dla niego miejsce choćby na stole. Każdy, kto przejdzie koło niego, będzie mógł także wzrokiem towarzyszyć Jezusowi w tym czasie. Rodzice z klas pierwszych przysłali prace swoich dzieci… Czy będą one towarzyszyły rodzinnym ołtarzykom?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czasie Liturgii Wielkopiątkowej będzie adoracja krzyża… zawsze była przez ucałowanie. Tym razem przez pokłon krzyżowi… A może zabierzesz swój krzyż z domu, nawet ten od różańca, by go ucałować?

 

 

W parafialnym kościele czeka na Ciebie Jezus w Ciemnicy… Zaprasza i Ciebie: „Nic, nie musisz mówić nic… Odpocznij we mnie… Czuj się bezpiecznie… Pozwól kochać się… miłość pragnie Ciebie”.

Wielki Piątek to także pierwszy dzień NOWENNY DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Pomódl się dziś Koronką do Bożego Miłosierdzia w Godzinie Śmierci Jezusa… A jest to 9 godzina dnia, czyli nasza 15.00 (por. Mk 15,34)

I Dzień NOWENNY

Dziś sprowadź mi ludzkość całą, a szczególnie wszystkich grzeszników, i zanurzaj ją w morzu miłosierdzia mojego. A tym pocieszysz mnie w gorzkim smutku, [w] jaki mnie pogrąża utrata dusz. (Dz. 1210)

Jezu najmiłosierniejszy, którego właściwością jest litować się nad nami i przebaczać nam, nie patrz na grzechy nasze, ale na ufność naszą, jaką mamy w nieskończoną dobroć Twoją, i przyjmij nas do mieszkania najlitościwszego
Serca swego, i nie wypuszczaj nas z niego na wieki.
Błagamy Cię przez miłość Twoją, która Cię łączy z Ojcem i Duchem Świętym.

O wszechmocy miłosierdzia Bożego,
Ratunku dla człowieka grzesznego,
Tyś miłosierdziem i litości morze,
Wspomagasz tego, kto Cię uprasza w pokorze.

Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na ludzkość całą – a szczególnie na biednych grzeszników – która jest zamknięta w najlitościwszym Sercu Jezusa, i dla Jego bolesnej męki okaż nam miłosierdzie swoje, abyśmy wszechmoc miłosierdzia Twego wysławiali na wieki wieków. Amen. (Dz. 1211)

Na stronie naszej Diecezji znajdziemy tekst –  MODLITWA W RODZINIE NA WIELKI CZWARTEK  👈 💻