AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA

CISZA sobotniego dnia…

Panie Jezu nastała CISZA SOBOTNIEGO DNIA. TRWAMY W NIEJ!  „Cisza po Twojej śmierci… Cisza Twojego grobu…

Cisza, w której wydawać się może, że noc nigdy się nie skończy, że nic już nie ma sensu. Cisza, w której wydaje się, że Bóg umarł, nie ma Go i nie będzie. Cisza totalnego opuszczenia i przeświadczenia, że Bóg milczy. Taka cisza dźwięczy w uszach. Boli. Nieraz fizycznie dotyka nasze ciała. Taka cisza może odbierać nadzieję. Ale my wiemy, że Ty w ciszy po Twojej śmierci działasz – uwalniasz dusze z Szeolu do życia. Ale my wiemy, że o poranku dnia trzeciego znowu zaświeci Słońce. Pokażesz się niewiastom, staniesz wśród uczniów i powiesz „pokój Wam”(por.Łk24,36). WIELKIE WYDARZENIA POPRZEDZA CISZA…”

(z wielkoczwartkowej adoracji napisanej przez Monikę Iskierka- Mreńca)

TRWAJMY W  CZUWANIU… Dziś Jezu nic nie powiem. Bo co powiedzieć? Posiedzę tylko trochę z Tobą Panie…

Jeszcze trzy myśli… Może Twe serce zechce uklęknąć przed Panem w grobie…  może potrzebujesz sakramentalnej spowiedzi, by być bliżej Niego…, może przygotowując koszyk do poświęcenia pokarmów zastanowisz się co oznaczają poszczególne jego elementy, opowiesz o tym swoim dzieciom… POKARMY WIELKANOCNE    👈 💻 Tutaj znajdziesz podpowiedź.  A może warto  zadbać o ciszę w domu… Zrezygnować z radia, telewizji, nawet ograniczyć muzykę, korzystanie z mediów społecznościowych…

A wieczorem UROCZYSTA WIGILIA PASCHALNA – LITURGIA ŚWIATŁA – LITURGIA SŁOWA – LITURGIA CHRZCIELNA – LITURGIA EUCHARYSTYCZNA i  uroczyste Alleluja, Alleluja, Alleluja…

Na stronie naszej Diecezji znajdziemy tekst –  MODLITWA W RODZINIE NA WIELKĄ SOBOTĘ  👈 💻