AKTUALNOŚCI

Historyczna, długo oczekiwana CHWILA w NASZEJ PARAFII…

Co to się takiego wydarzyło? Zobacz wizualne zmiany, tu na stronie… Wejdź dalej…

 

Dzisiejszą Mszą wieczorną rozpoczęliśmy TRANSMISJĘ NABOŻEŃSTW z naszego kościoła… Chociaż Internet „sprowadził się” do naszej świątyni już w Wielką Środę, to z cierpliwością trzeba nam było czekać, aby OŁTARZ  z naszego parafialnego Wieczernika pojawił się na żywo i płynęła od niego transmisja do naszych domów…

 

W październiku 2020 roku  papież Franciszek ogłosił błogosławionym CARLO ACUTISA, włoskiego nastolatka… Z okazji Jego beatyfikacji pojawiały się nagłówki… „Geniusz Internetu”…Mając 12 lat zafascynował się Internetem i jego możliwościami. Postanowił wykorzystywać sieć do szerzenia wiary, a także informacji o życiu Kościoła…

Ale hasłem życia tego młodego człowieka nie był Internet, ale EUCHARYSTIA… Codziennie przystępował do Komunii świętej… Mówił: Eucharystia to moja autostrada do nieba”…

W dobie ciągle trwającej pandemii zatroszczmy się więc o udział w Eucharystii… A do tej z ekranu transmisji również godnie się przygotowujmy… Tutaj mała podpowiedź, jak to uczynić… 👈💻

Trwa TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA… Może będzie to uczynek miłosierdzia MŁODYCH dla SENIORÓW naszej parafiiZatroszczcie się o to, aby nasi seniorzy, którzy może już dawno nie byli w swoim kościele mogli z transmisji korzystać…  

Jeszcze „jeden domownik” sprowadził się do naszego kościoła… Możemy Go dostrzec podczas transmisji…, ale jeszcze lepiej, odwiedzić Go osobiście… Jak powiedział ks. Proboszcz, to nie przypadek, że w swej figurze On właśnie dzisiaj stanął w naszym kościele.