AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA

O myciu sałaty do obiadu i CZYTANIU SŁOWA BOŻEGO…

Ksiądz Bruno Ferrero napisał piękną opowieść o tym jak słuchać Pana Jezusa… i o sałacie… zapraszamy, zobacz!

Pewnej niedzieli, około południa, młoda kobieta myła w kuchni sałatę, kiedy podszedł do niej mąż i zapytał:

– Czy pamiętasz, jaka była dziś Ewangelia i o czym dziś rano mówił podczas kazania ksiądz?

– Już nie pamiętam – wyznała kobieta.

– No to po co chodzisz do kościoła i słuchasz słów Pisma świętego i kazań, skoro zaraz o nich zapominasz?

– Mój drogi, popatrz: woda myje tę sałatę, ale potem nie znajdziesz wody w talerzu; a przecież sałata będzie czysta.

Nie chodzi o to, by robić notatki podczas kazania. Ważne jest, byśmy zostali „obmyci” Słowem Bożym.

 

Czy tak jest  w Waszym domu dzisiejszej niedzieli? Bo to niedziela szczególna… Wchodzimy  w XIII Tydzień Biblijny prowadzeni hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, a zarazem jest to  Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego…

Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Liturgia będzie transmitowana w TVP 1 o godz. 7.00. Ten sam rytuał czytania Biblii towarzyszyć będzie Mszy św. w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Także to wydarzenie będzie transmitowane w TVP 1, o godz. 11.00.

A może zastanawiasz się, dlaczego warto czytać Pismo Święte… Posłuchaj świadectwa…  W tym filmiku przedstawiamy pięć powodów, dla których warto przeczytać Pismo Święte. Chcesz poznać nasze powody czytania Biblii? Obejrzyj do końca”. (Młodzi z kanału youtube Jednym sercem)

 

Poniżej znajdziesz artykuły, które pomagają spojrzeć na Biblię jako Księgę Życia (za STACJA7)

JAK CZYTAĆ PISMO ŚWIĘTE Z DZIEĆMI 👈👈 👈 kliknij

50 cytatów z Ewangelii wg. św. Marka. 👈👈👈 Wydrukuj cytaty (np. na kolorowych kartkach), potnij i schowaj w słoiku/pudełku, z którego codziennie będzie się sięgać po jedną karteczkę. Dzięki temu każdego dnia w prosty sposób możesz spotkać się ze Słowem Bożym.