AKTUALNOŚCI

Dlaczego BOŻE CIAŁO w czwartek? Znasz odpowiedź na to pytanie?

W naszej parafii ciągłość procesji w Boże Ciało trwa… Pamiętacie, że w ubiegłym roku była ona po każdej Mszy Świętej, bo uczyliśmy się żyć wiarą w czas pandemii. Obecny rok już troszeczkę inny… Możecie podglądnąć środowe przygotowania. A kto nie potrafi odpowiedzieć na powyższe pytanie niech zerknie do artykułu…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czyli nasza procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po Mszy Świętej o godz. 9.00Potrzeba tylko PARAFIAN aby uwielbili Jezusa i prosili o Jego błogosławieństwo… „Zagrody nasz widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi.”

Powoli jakoś zamiera zwyczaj dekorowania naszych domów na tą Uroczystość, a jest to świadectwo wiary. Taką małą namiastkę dekoracji zobaczy Pan  Jezus przechodząc obok szkoły… A poniekąd jest tam  dziecięca dekoracja wszystkich przysiółków naszej wioski – przygotowana na lekcjach religii przez uczniów…  Może to od nich trzeba uczyć tradycji związanej z tą uroczystością. Cieszył fakt jak najmłodsi skrzętnie szukali swoich małych dzieł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krótka historia ustanowienia Uroczystości Święta Bożego Ciała.

OBJAWIENIA ŚW. JULIANNY Z CORNILLION

Uroczystość Bożego Ciała jest uczczeniem Boskiego Ciała i Krwi Chrystusa. Pomysłodawczynią tej Uroczystości jest ŚW. JULIANNA Z CORNILLION – siostra augustianka W 1245 roku św. Juliannę podczas objawienia  Chrystus poprosił aby ustanowiono dzień, w którym cały Kościół obchodziłby Uroczystość Jego Ciała i Krwi. Zażyczył sobie także aby był to czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Dlaczego Czwartek? Dlatego, że  właśnie podczas ostatniej wieczerzy w wieczerniku, która odbyła się jak wiemy w Wielki Czwartek Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii, ofiarując swoje mistyczne Ciało i Krew.

PIERWSZA PROCESJA EUCHARYSTYCZNA

Biskup Liege Robert po dokładniejszym zbadaniu objawień św. Julianny postanowił spełnić życzenie Jezusa. W 1246 roku odbyła się pierwsza procesja Eucharystyczna, ale nie od razu przyjęto ją powszechnie. Uczynił to dopiero papież Urban IV, ogłaszając w Rzymie to święto, po cudzie Eucharystycznym w Bolsenie (Włochy).

Jeżeli chcesz poznać te cuda kliknij tutaj!

Czwartkowy poranek… OŁTARZE GOTOWE…dziękujemy Braci Strażackiej  relacja z uroczystości niebawem w Galerii…