AKTUALNOŚCI

Nowi BŁOGOSŁAWIENI… Przed laty NAUCZALI ZDALNIE.

Nowenna przygotowała nas do uroczystej beatyfikacji nowych polskich błogosławionych….

 

W czasie inauguracji Roku Katechetycznego naszej diecezji ks.bp Piotr Greger przywołał dwie wielkie postacie niebawem błogosławionych kardynała Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Roży Czackiej.

Ich nauczanie – powiemy współczesnym językiem – miało charakter zdalny. Na skutek przymusowego opuszczenia diecezji i trzyletniego przebywania w odosobnieniu, kardynał Wyszyński nie przestał głosić ewangelii. Nie mógł czynić tego w sposób bezpośredni, ale potraktował ten czas jako łaskę, która zaowocowała między innymi przygotowaniem Wielkiej Nowenny Narodu przed obchodami jubileuszu 1000-lecia chrztu Polski. Zaś M. Elżbieta Czacka poświęciła swoje życie – pomimo muru ciemności ograniczającego kontakt z normalnym światem, bo w wieku 22 lat straciła wzrok – ludziom doświadczającym na co dzień krzyża cierpienia”. (za stroną diecezji bielsko-żywieckiej)

Tutaj znajdziesz więcej INFORMACJI o kard. Stefanie Wyszyńskim

Czas Nowenny przed beatyfikacją  może stać się czasem refleksji i modlitwy za trudne sprawy naszych czasów. Skorzystajmy z kanału you tube Wydawnictwa Esprit