AKTUALNOŚCI

Rodzinna Msza św. w naszej parafii…

Z Nowym Rokiem w naszej Parafii powolutku kiełkuje myśl o Mszy św. Rodzinnej z dziećmi – to Msza św. niedzielna o godz. 11.00… Jest to niejako owoc pierwszego spotkania synodalnego w naszej parafii… Gdzie wspólnie kapłani i wierni podejmujemy próbę ożywienia naszego udziału w Eucharystii. Może i TY się zaangażujesz?

Dzisiaj w niedzielę Chrztu Pańskiego niezwykle ważne przypomnienie… Chrzest to łaska Pana Boga, ale i dar Rodziców… To Oni realizują najpełniej zaproszenie Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie”. (por. Mk10,14) i to już w momencie prośby o chrzest swoich dzieci, a najpełniej przy zobowiązaniach w czasie udzielania tego sakramentu…

Dzisiejsze kazanie ks. Proboszcza z dziećmi odkrywało tę myśl i zapraszało wszystkich do modlitwy za rodziców, chrzestnych, kapłanów… bo chrzest to malutkie ziarenko, które trzeba pielęgnować…

Dzieci zabierają więc do domu „ewangeliczny przewodnik”, który staje się przedłużeniem Słowa Bożego i staje się inspiracją do rodzinnej rozmowy… Tym razem było na temat CHRZTU… Połowę karty przewodnika zostawiają u siebie w domu, drugą zaś przynoszą w następną niedzielę do kościoła.