AKTUALNOŚCI

Startujemy w Wielki Post…

Na początku tegorocznego WIELKIEGO POSTU dwa zaproszenia: 1) do szczególnej modlitwy o pokój na Ukrainie i pomoc ofiarom wojny; 2) do podjęcia modlitewnego wyzwania w intencji naszych kapłanów.

Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa, 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi – zaapelował papież Franciszek na zakończenie środowej audiencji generalnej.

„Chciałbym zwrócić się do wszystkich, do ludzi wierzących i niewierzących. Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą. Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa, 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny” – powiedział papież Franciszek.

 

WIELKOPOSTNA MODLITWA ZA KAPŁANÓW ZA WSTAWIENNICTWEM Św. JANA SARKANDRA

Korzystając z propozycji Oazy Dorosłych parafii  św. Piotra i Pawła w Skoczowie  zapraszamy do modlitwy wielkopostnej za kapłanów za wstawiennictwem św. Jana Sarkandra.

„W wielkopostnej modlitwie za kapłanów będziemy prosić Boga o potrzebne dla nich łaski za wstawiennictwem świętego Jana Sarkandra, gdyż „moc modlitwy wnosi światło w sytuacje mroku”.

Szczegóły zaproszenia znajdziemy na stronie  www.kaplani.ox.pl oraz na stoliku z tyłu w kościele.