Bez kategorii

Nowi LEKTORZY naszej parafii…

Służba Liturgiczna w naszej parafii troszeczkę się powiększa… Po przyjęciu nowych ministrantów przyszedł czas na powołanie nowych Lektorów…

aby pełniej mogli już swoim głosem, czytając Słowo Boże służyć przy ołtarzu dla dobra całej wspólnoty parafialnej. Po przygotowaniu dzisiaj 13.04.2022, kiedy to w naszej parafii powierzamy się Matce Bożej Nieustającej Pomocy ks. proboszcz pobłogosławił chłopaków do pełnienia posługi. Są to Michał Główka, Mateusz Łaguz, Michał Sadlik, Artur Wawak, Krzysztof Wawak.

I jeszcze refleksja z kazania…. Psalmista wkłada dzisiaj w nasze usta takie słowa modlitwy: „W Twojej dobroci wysłuchaj mnie Panie” – to przekonanie o tym, że Bóg jest dobry, łaskawy, pełen miłosierdzia – nie tylko potężny, ale przede wszystkim jako Ojciec dla swoich dzieci…

Świadectwo ks. Proboszcza, który z zatroskaniem patrzył jak ta Nowenna powolutku od 2 lat kiełkuje w naszej parafii…  I na tej Nowennie staje tych 5 wspaniałych, przyjmują strój lektora, krzyż i jeden z nich czyta… „W twojej dobroci wysłuchałeś mnie Panie” i ufamy, że będziesz nas przez Matkę Najświętszą wysłuchiwał. Kiedy będziemy zanosić Ci nasze błagania, pieśnią chwalić Imię Boga i wielbić go z dziękczynieniem… Ale w Ewangelii jest przestroga … jeden z powołanych był zdrajcą, więc musimy słuchać my powołani – my kapłani, lud wierny i służba liturgiczna, żebyśmy zawsze byli blisko Jezusa, posłuszni woli Ojca i ufni w pomoc Matki Najświętszej…

Życzymy Chłopakom radości z czytania Słowa Bożego i sumienności w podejmowanej służbie. Rodzicom zaś gratulujemy Synów i prosimy o wsparcie w pełnionym powołaniu.