Bez kategorii

WIELKI TYDZIEŃ w naszej parafii rozpoczęty…

Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej rozpoczęła i w naszej parafii  ŚWIĘTY CZAS towarzyszenia Panu Jezusowi, naszemu Odkupicielowi w tym 2022 roku… Już w pięknej oprawie po tym czasie pandemicznym, w promieniach słońca procesja Niedzieli Palmowej przeszła od ołtarza polowego…

Rodzinna Msza św. od jakiegoś czasu jest coraz piękniejsza… Przybywa dzieci z rodzicami… Serce się na ten widok raduje… Aż radość widać dzieciaki wtulone w swoich rodziców, którzy pomagają im przekazać wartość wspólnej, parafialnej modlitwy… Poniekąd tworzy się nowa tradycja w naszej parafii, a za sprawą kart Ewangelicznych przedłuża czas Mszy św. na spotkania rodzinne w domach…

W czasie Mszy Świętej czytana w tym roku była Pasja według Ewangelii św. Łukasza z podziałem na role… To pierwsza Pasja w tym Wielkim Tygodniu, drugą z Ewangelii św. Jana usłyszymy w Wielki Piątek… Powracajmy do jej tekstu w czasie naszej modlitwy osobistej…

W tym roku piękne palmy porąbczańskie w rękach dzieciaków… to też zasługa Pań z Koła Gospodyń Wiejskich wzbudzania tradycji ich wykonywania w dawny sposób – z różnych zielonych gałązek, bazi, traw i ręcznie zrobionych bibułkowych kwiatów… To właśnie One pokazały i z dziećmi wspólnie wykonywały piękne cudeńka wśród uczniów Szkoły Podstawowej i Przedszkola… Może stanie się to tradycją…

Ks. Proboszcz zauważył jeszcze jedną palmę… palmę dzieci i młodzieży z naszej Straży Pożarnej, gratulując pomysłu i wielkości…

Na wszystkie „palmy” czekały słodkości po zakończeniu Uroczystości…

« z 14 »