Bez kategorii

NIEDZIELA POWOŁAŃ w naszej parafii…

Miłość, Kościół, Sakramenty, kapłani... tak prosto podsumował dzisiejszą Liturgię Słowa diakon Patryk, który wraz z klerykiem Szymonem gościli na Niedzieli Powołań w naszej parafii.

Swą posługą ubogacili dzisiejszą Niedzielę, niosąc uśmiechem radość z przeżywanego przez siebie powołania. W ten sposób wskazywali to, co głosili: Chodzi o to, że Jezus chcąc uczynić wszystko NOWE daje nam od razu narzędzie PRZYKAZANIE, które bardzo dokładnie pokazuje nam co mamy czynić, aby to NOWE osiągnąć. Jest to wzajemna miłość. Jezus nie jest tylko jakimś Nauczycielem, który wskazuje róbcie tak, róbcie to… ale wprost przeciwnie. To Jezus samym sobą pokazał każdemu z nas w jaki sposób mamy tą miłością żyć, jak mamy się tą miłością dzielić ze sobą… On sam jest przykładem i żywym przykazaniem… „Tak jak, Ja Was umiłowałem żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie”.

Życzymy im więc radosnego przeżywania swego powołania w drodze do kapłaństwa Chrystusowego. Ksiądz Proboszcz zaprosił także do modlitwy za kapłanów. Tych którzy z naszej parafii pochodzą i tych, którzy byli związani z nią, a także o NOWE POWOŁANIA do służby w Kościele. Stąd spotkanie z ministrantami i lektorami w salce katechetycznej po Mszy św. o godz. 11.00.