Bez kategorii

Dym kadzidła zaniósł dzisiejszą modlitwę do nieba…

Chociaż dzisiaj 13 maja w naszej parafii nie było Nabożeństwa Fatimskiego (zapraszamy w trzeci piątek miesiąca) to uroczyście świętowaliśmy 105 rocznicę początku objawień Pięknej Pani z Fatimy. Wszystko to za sprawą Scholi z parafii św. Urbana w Roczynach.

Ten trzydziesto osobowy zespół ze swoją organistką panią Marią Mikułą i ks. Pawłem Hubczakiem (przed laty wikary w Porąbce)  poprowadził nas przez przepiękny hymn liturgiczny typowy dla chrześcijańskich Kościołów wschodu zwany Akatystem ku czci Bogurodzicy. Dym kadzidła ufamy niósł naszą modlitwę wraz z Maryją do Boga…

Ogromnie cieszyły białe stroje dzieci zaproszonych do modlitwy dziękczynienia za dar I Komunii świętej…  Dziękujemy ich Rodzicom za ich osobiste świadectwo, za modlitwę wraz z nimi.

Dziękujemy Scholi za cudowną ucztę duchową z życzeniami, aby  rozwijali swoje talenty i służyli nimi całej roczyńskiej wspólnocie.