Bez kategorii

Dziękczynienie za DAR I KOMUNII ŚWIĘTEJ – klasy czwarte

Dzisiaj, w Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dziękujemy  Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu za dary, które otrzymujemy…

I chociaż nie jest to dokładna data naszych uroczystości, gdyż pamiętamy, że był to czas ograniczeń pandemicznych, to Uroczystość Przenajświętszej Trójcy nasi Rodzice wybrali na dzień wspólnego dziękczynienia.

Najpiękniejszym darem Boga Ojca dla nas jest Jezus. Z miłości do nas, rok temu, Pan Jezus po raz pierwszy dał nam siebie pod postacią chleba. Dał nam siebie, abyśmy złączyli swoje życie z życiem Bożym.
Do tego wydarzenia przygotowywał nas i prowadził Duch Święty. Dzisiejsza więc Eucharystia niech będzie przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za nasze pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu. I za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku.

Życzymy Uczniom i Rodzicom wielu łask Bożych na dalszą drogę z Jezusem, aby wzajemnie sobie w tej drodze towarzyszyli i pomagali.