Bez kategorii

Wybierz się w wakacyjny czas na szlak…

Po raz dziesiąty do udziału w misji ewangelizacji Beskidów zachęcają wspólnoty i franciszkanie z Rychwałdu.W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego.

Co tydzień w samo południe na beskidzkich górach odprawiane będą Msze św. W tym roku szczególną uwagę poświęcono sprawie budowania więzi małżeńskiej.

Inspiracją do 10. edycji „Ewangelizacji w Beskidach” było: „25 praw i zasad budowania pięknych więzi małżeńskich” Jacka Pulikowskiego oraz jego motto: „Najważniejsza dla ratowania świata jest budowa pięknych więzi małżeńskich”. Hasło tegorocznego cyklu spotkań to „Na zawsze razem”.

Głównym organizatorem górskich spotkań jest Fundacja „Rodzina w Służbie Człowieka”, działająca przy franciszkańskim sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Koordynatorami przedsięwzięcia są o. Bogdan Kocańda OFM Conv oraz Bernadeta i Stefan Targoszowie. Ewangelizacja w Beskidach odbywa się pod patronatem honorowym ks. bpa Romana Pindla – ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej.