Bez kategorii

W kościele nasze Szkoły rozpoczęły nowy rok nauki…

Dlaczego spotykamy się w kościele? Dlaczego wcześniej czujemy potrzebę, aby  przyjść do kościoła, a nie prosto do szkoły na akademię… To tu w kościele mieszka Bóg, którego nazywamy Ojcem. I to jest Postać, Osoba, którą będziemy odkrywać przez cały rok szkolny. Nie tylko na religii… Na każdym przedmiocie, w każdej sali lekcyjnej każdy z nauczycieli będzie mówił o Bogu. Skoro wierzymy, że Bóg stworzył świat i nas, to poznając ten świat, poznając człowieka będziemy uczyli się o Bogu… Na biologii, chemii, na fizyce, matematyce, języku polskim, na innych językach, ucząc się komunikacji między ludźmi, ucząc się tego co nas otacza będziemy poznawali Boga, który stworzył wszystko…

I tak rozpoczęła Szkoła Podstawowa nr 2 SPSK im. Jana Pawła II w środę wieczorem 31.08 poznawanie Boga… A już 1.09 spotkali się w murach swej szkoły. Relację znajdziemy TUTAJ.

A już o poranku 1.09 społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika zameldowała się na starcie poznawania Pana Boga, by kontynuować uroczyste rozpoczęcie  w murach szkoły.