Na pielgrzymim szlaku… początek

Marzenie o pielgrzymowaniu ks. Proboszcza i wielu parafian spełniło się. O poranku 7.09 – w środę wyruszyli na pielgrzymi szlak… przysyłają nam zdjęcia miejsc, które odwiedzają, więc pielgrzymujmy razem z nimi.

Pierwszy przystanek to NIEPOKALANÓW – a w nim ślady modlitwy i dzieła św. Maksymiliana – jednego z patronów naszej diecezji.

Idziemy do Bazyliki NMP

Uczestniczymy w Eucharystii

Zwiedzamy Niepokalanów, a w nim różne dzieła – pomysły duszpasterskie wg. św. Maksymiliana

O wieczornej porze zawitaliśmy do GIETRZWAŁDU, aby w nim rozpocząć 2 dzień pielgrzymki. Jest to miejsce objawienia Maryi w 1877 roku, jedyne zatwierdzone w Polsce przez Kościół. Maryja w nim rozmawiała z dwoma dziewczynkami po polsku, szczególnie prosząc o odmawianie różańca.

O poranku  8.09 – czwartek – Msza św. u Gietrzwałdzkiej Pani, a następnie wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową

Kolejnym miejscem wybranym na naszym szlaku jest STOCZEK WARMIŃSKI, gdzie więziony był Prymas kard. Stefan Wyszyński. Nawiedzamy te miejsca i modlimy się przed ołtarzem Matki Bożej Pokoju.

Jedziemy do ŚWIĘTEJ LIPKI  – sanktuarium maryjnego nazwanego „Częstochową Północy”.

Dzień pełen wrażeń, nie zapomnieliśmy również o modlitwie za naszą parafię w dzień jej  Patronki.