Bez kategorii

NIEDZIELA z niespodzianką…

Na zaproszenie pani Ewy, żony naszego pana kościelnego Wiesława zaśpiewał zespól FAUSYSTEM…

A była ku temu okazja – msza święta dziękczynna z okazji 60 urodzin Pana Kościelnego Wiesława. Dziękujemy Mu za Jego poslugę wśród nas. Niech Maryja, patronka naszej parafii wyprasza dla Pana i całej Pańskiej rodzinie Boże Błogosławieństwo i otacza płaszczem swej opieki.

Zespół Fausystem pomógł nam w nieco inny sposób zaangażować się w modlitwę podczas dzisiejszej liturgii. Wzniesione ręce w uwielbieniu, gesty do pieśni wzniosły nie tylko dzieci, ale i dorośli. Razem z nami modlił się dziś także ks. Andrzej Bojda.

Radość bycia chrześcijaninem niech rozbrzmiewa w naszej parafii.

Zespół FAUSYSTEM powstał w 2013 r., w którym wyruszyła pierwsza Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Sama nazwa ma wskazywać na przesłanie Miłosierdzia Bożego pozostawione nam w dzienniczku s. Faustyny.

Założycielem zespołu jest Piotr Mirecki, współpracownik salezjański, muzyk zespołu Dzień Dobry, mąż i ojciec dwóch synów.

Do zespołu dołączyli znakomici muzycy i jednocześnie ludzie o otwartych sercach dla promowania chrześcijańskiej kultury. Od samego początku zespół wykonywał utwory autorskie oraz poruszające duszę pieśni uwielbienia.