Bez kategorii

Wielki Post ropoczęty ŚRODĄ POPIELCOWĄ

Środa Popielcowa w kościołach gromadzi wielu ludzi… Chcą wejść po raz kolejny w swoim życiu na drogę przemiany. To POPIÓŁ tego dnia jest niezwykłym znakiem, który daje nam Kościół. 

Leżą przed ołtarzem dwie tacki z popiołem… jeszcze rok temu to były pełne życia zielone gałązki przystrojone kolorowymi kwiatami, ozdobami. Palmowe gałązki. Jak mówi psalmista – Trawa usycha, więdnie kwiat. Dziś są garstką popiołu… Co to znaczy dla nas?

Gdyby nie On, Bóg Wszechmogący, który z miłości do każdego z nas zapragnąłl nas, naszego życia, który zechciał nas stworzyć to bez Jego miłości, Jego łaski bylibyśmy garstką popiołu. To nie nasza zasługa, że żyjemy, żaden nasz dzień życia nie jest naszą zasługą… Nasze życie nie jest przypadkiem… Nie jesteśmy zawieszeni między życiem i śmiercią. TO BÓG CHCIAŁ KAŻDEGO Z NAS.

Disiaj jesteśmy w kościele, aby sobie powiedzieć jesteśmy słabi, grzeszni… Jesteśmy ludźmi. Ludźmi, którzy chcą wrócić do Ojca

W naszej parafii na ten Wielki Post – wielkie wyzwanie „Wróćmy do Boga Ojca”, wróćmy z Jezusem.

Jedynie co na tej drodze możemy robić, – to POŚCIĆ…, MODLIĆ SIĘ… I CZYNIĆ DOBRO DLA INNYCH. I z taką intencją wchodzimy w ten święty czas.