Bez kategorii

EUCHARYSTIA – autostradą do nieba…

W wigilię  DNIA DZIECKA przywitaliśmy szczególnego Patrona dzieci i młodzieży w jego RELIKWIACH – BŁOGOSŁAWIONEGO CARLO ACUTISA. Był już z nami na procesji kończącej nabozeństwa majowe, a następnie poprowadził nas na Eucharystię.

Na ołtarzu umieszczono trzy jego życiowe  motta, które piękne realizował przez 15 lat swego życia tu ,na ziemi. Tak mówił o swojej śmierci: „Cieszę się, że umieram, ponieważ przeżyłem swoje życie nie tracąc ani minuty na rzeczy, które nie podobają się Bogu”.  Słowa, które po sobie pozostawił, w pewnym sensie „swój duchowy testament” podnoszą na duchu, motywują i mocno zapadają w pamięć.

Wpisując w Internet hasło Carlo Acutis znajdziemy mnóstwo wiadomości na temat tego najwspółcześniejszego blogosławionego. Był za pan brat z komputerem i Internetem, ale umiał ich używać do dobrych rzeczy, do ewangelizacji. Do dzisiaj istnieje w sieci jego dzieło – strona internetowa poświęcona cudom eucharystycznym. Znajdziesz ją TUTAJ .

Na zakończenie Mszy świętej każde dziecko mogło podejśc do ołtarza po błogosławieństwo relikwiami Carlo  Acutisa i otrzymało obrazek z modlitwą przez wstawiennictwo  błogosławionego oraz czekoladkę – słodki upominek na Dzień Dziecka.

Każdy mógł poczuć się dzieckiem i podejść do błogosławieństwa.