Bez kategorii

PIELGRZYMOWANIE do Kalwarii pod dwoma SERCAMI.

Modlitwą różańcową i Mszą świętą rozpoczęła się 39 Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej…Ks. Adam Wandzel, wikariusz z Bestwiny nakreslił hasło, które poprowadzi Pielgrzynów do Maryi:  To nasze pielgrzymowanie jest pod DWOMA SERCAMI. Dzisiaj wyrazem miłości Boga do nas jest SERCE JEZUSA, ale jutro będziemy szczególnie pod ochroną SERCA MARYI. Bóg wie, że zaprasza do głębokiej relacji z sobą, ale wielu w tej drodze może zwątpić, no bo jakżeż to moje biedne ludzkie serce może się upodabniać do tego Boskiego Serca, jak to zrobić? Na tej drodze upodabniania Chrystus znając naszą biedę daje nam konkretną postać osobę człowieka kobietę Maryję,  którą szczególnie jutro jej Serce Niepokalany będziemy czcili.

Boczne ołtarze w naszym kościele pomagają nam odkrywać ciagle na nowo tę prawdę.

Serce  Maryi było całkowicie wolne od grzechu i to przez to SERCE MARYI pragniemy zbliżać się do SERCA JEZUSOWEGO. O Sercu Maryi jutro będzie więcej. W tym naszym spotkaniu nie tylko przebłaganie za grzechy, które ranią te serce Maryi, ale przede wszystkim podejmiemy próbę zbliżenia się do tego Serca Maryi po to, aby moje serce stawało się coraz bardziej upodobnione do obrazu jaki Bóg zaplanował w naszych sercach. Łatwiej iść do Matki, do niej się przytulić, jej zawierzyć swoje prośby, niż tak bezpośrednio do Boga. Niektórzy mają ten dystans, tą bojaźń bożą.  dlatego Bóg wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom przez Serce Maryi które chce przyjąć każdego z nas.  Trudna ta nasza droga, ponieważ na niej będą zdarzały się upadki, kryzysy, trudności zwłaszcza kiedy pomyślimy o tym pielgrzymowaniu do chwały nieba. Chciejmy dołożyli wszelkich starań, żeby z serca wyrzucać przede wszystkim ten grzech śmiertelny który całkowicie zamyka nas na przyjmowanie Bożej miłości. Boża Miłość chce do nas docierać w trzech płaszczyznach: przez płaszczyznę słowa – przez nasze ucho do serca, przez tą płaszczyznę oczu byśmy przez oczy mogli zobaczyć jak Pan Bóg nas kocha i w końcu tutaj w tej Eucharystii przez dotyk Ciała Eucharystycznego, Żywego Prawdziwego Boga.

W DROGĘ… Trzeba bagaż nadać, otrzymujemy olakietki, aby łatwiej było zwracać się po bratersku…, po siostrzanemu…

RÓŻANIEC i EUCHARYSTIA u MATKI BOŻEJ

W  DROGĘ…

W stronę WIELKIEJ PUSZCZY, czekają z herbatką i niespodzianką…

 

Relację na stronie DIECEZJI znajdziesz TUTAJ