Bez kategorii

Przedstawienie „Mądrość w habicie” z sukcesem.

Koło teatralne „Złota Lira’ działające przy Szkole Podstawowej SPSK imienia  św. Jana Pawła II w Porąbce zaprosiło nas do Domu Kultury 10 czerwca.

Uczestniczyło  ono w XIII Edycji Przeglądu Teatrów Szkolnych SPSK „Za jakim duchem idziesz”?  Uczniowie za przedstawienie pod tytułem „Mądrość w habicie” zdobyli Złotą Maskę oraz nagrodę publiczności. Natalia Majdak ,odtwórczyni głównej roli, otrzymała Złotą Maskę za grę aktorską, wyróżnieni zostali również Michał Huczek oraz tancerze: Magdalena Rak i Tomasz Huczek. Nagrodę otrzymali nasi operatorzy dźwięku: Wiktor Kasiński i Oliwier Dwornik.

Tematem przedstawienia jest świat współczesny widziany oczyma świętego Franciszka. Odwiedza on gospodynię domową, dwunastoletniego Jacka, piosenkarkę Viki oraz sekretarkę pracującą w korporacji. Spektakl zmusza widza do refleksji nad życiem współczesnego człowieka i wartościami, jakimi się kieruje.

Gratulujemy Uczniom i Pani pracującej z młodymi całego przedsięwziecia i otrzymania pięknej nagrody.