AKTUALNOŚCI

Rok szkolny rozpoczęty u Kopernika…

4 września… Zarioiło się od dzieci w centrum Porąbki… Najpierw skierowały swe kroki do kościoła, a później do szkoły „tuż za płotem”. To Nowy Rok Szkolny się rozpoczął.

Nasi werbliści i służba liturgiczna, wprowadzony sztandar szkoły, animowany śpiew przez naszych Nauczycieli. Mszy św. przewodniczył ksiądz Proboszcz…
Przed ołtarzem dekoracja z wczorajszego dziękczynienia za pożywienie… wielkie dynie, cukinie, piękne ziemniaki, ogórki, kolorowe pomidory, papryczki, fasolki, słodkie winogrona i kwiaty…

I kazanie dialogowane księdza Ariela. Co też nam powiedział?
Ustaliliśmy wspólnie, co jest potrzebne abyśmy otrzymali piękne owoce i wspaniałe zbiory. GLEBA, NASIONA, WODA I SŁOŃCE.
Dziś każdy z was otrzymuje nowe, DOBRE NASIONKO. To nasionko to Nowy Rok Szkolny i trzeba go dziś wsiać w ziemię.
Ta GLEBA to wasze nastawienie. Ewangelia pokazuje nam dzisiaj, że mieszkańcy Nazaretu mieli złe nastawienie i wizyta Jezusa nie przyniosła tam żadnych owoców. Także od naszego nastawienia zależy jaki owoc przyniosą nasze nowe nasiona czyli Nowy Rok Szkolny. Złe nastawienie to pytanie; a do czego mi się to przyda i po co mi to? Potrzebujemy dobrego nastawienia bo to jest gleba w którą wpada nasionko nowego roku.
Sama gleba nie wystarczy, trzeba jeszcze PODLEWAĆ. Podlewanie to ciężka praca. Praca codzienna. Nie da się podlać roślin raz na tydzień. Aby nasiona przyniosły oczekiwane owoce trzeba systematycznej pracy. Codziennie i wytrwale.
Jednak to wszystko nie przyniesie skutku bez SŁOŃCA. Ono daje konieczną energię do wzrostu i owocowania. Ta energia jest tutaj w tabernakulum. Tym słońcem jest nasz Bóg. To on daje nam siłę i energię. Od nas zależy, czy będziemy do Niego przychodzić ze swoimi radościami i smutkami.

Modlitwa wiernych przygotowana przez „ochotników”, w darach ofiarnych chleb i wino oraz plan lekcji wszystkich klas.

A przed rozesłaniem błogosławieństwo plecaków uśmiechniętych naszych Pierwszaków, ale nie tylko…. Starsze klasy tez przyniosły swe narzędzia pracy…

A w szkole gwar… Zgromadziliśmy się w naszej sali gimnastycznej (jak zwykle trochę ciasno 🙂 ale liczy się atmosfera) Zapomnieliśmy o tym, bo klasa 4a zabrała nas w podróż z wakacji, Pani Dyrektor wręczyła Gminne Nagrody Edukacyjne i powędrowalismy na spotkanie w klasach… Są nowości, ale to może przy innej okazji.

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1 im. MIKOŁAJA KOPERNIKA TO NASZ DRUGI DOM.

(za facebookiem SP1 im. M. Kopernika)