AKTUALNOŚCI

Porąbczańscy Święci Uśmiechnięci w procesji ŚWIĘTYCH

Po raz drugi w niedzielę po Wszystkich Świętych dzieci naszej parafii przyszły do kościoła w strojach wybranych Świętych i Błogosławionych.

Procesja Świętych to wspaniała katecheza rodzinna. Najpierw dzieci wraz ze swoimi rodzicami odkrywały piękno drogi świętości w swoich domach, poznając danego świętego. Później trzeba było zatroszczyć się o strój i atrybuty – to znów pod okiem rodziców lub dziadków. Ponad 40 dzieciaków zgromadziło się dzisiaj u wejścia do kościoła, aby w uroczystej procesji (dzisiaj deszczyk nie pozwolił nam przejśc od ołtarza polowego, tak jak to było w ubiegłym roku)  i śpiewie Litanii do Wszystkich Świętych wejść na Eucharystię.

Przejęte twarze dzieciaków, śpiew wezwań imion świętych i błogosławionych przez ks. Ariela i odpowiedź wiernych „módl się za nami” tworzyły przepiękną modlitwę.

Atmosfery tej modlitwy możemy dotknąć na filmiku

Aby w sercach dzieci zapadła dzisiejsza modlitwa i chęć odkrywania drogi życia swoich świętych patronów z rąk kapłanów otrzymały pamiątkowy dyplom i słodkości.

 

Dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom za pomoc w naszej Procesji Świętych. Do zobaczenia za rok.