Bez kategorii

Z życzeniami dla ks. Proboszcza

We wtorek ksiądz Proboszcz Zdzisław świętował swoje imieniny… Towarzyszyliśmy Mu z modlitwą i życzniami na Mszy świętej o godz.18.00…

Takie życzenia w imieniu parafian złożyły p. Małgorzata Błasiak i Grażyna Wawak.

Ks. Ariel podsunął takie oto elementy życia św. Zdzisławy w kilku zdaniach…

Św. Zdzisława –  patronka ta jakoś tak się nie kojarzy z kapłaństwem i życiem kapłańskim bo to jak mówi historia  – wzorowa matka, wzorowa żona.

Takie dwa elementy z jej życia są bardzo zbieżne z księdzem.  Wszyscy biografowie podkreślają jej bardzo łagodny charakter, którym wpływała na swojego męża, na całą swoją rodzinę i całą okolicę. Można powiedzieć i to jest coś czego doświadczamy wszyscy i bardzo za to dziękujemy.
Druga rzecz to bardzo wytrwała i gorliwa modlitwa. Jeśli czegoś jesteśmy pewni, to bardzo jesteśmy pewni tego, że ksiądz Proboszcz się za nas wszystkich modli, dużo się modli i za to bardzo dziękujemy. To  jest jakby pierwsze, kapłańskie zadanie. Najmniej widoczne, ale najbardziej owocny. Bardzo ci za to dziękujemy. Osobiście chciałbym bardzo podziękować też za taką bardzo rzadką kapłańską umiejętność, a ją się wynosi chyba z domu. To by się wszystko zgadzało. To jest ta umiejętność czynienia z plebanii domu, za co bardzo dziękuję księże Proboszczu. Życzymy wytrwałości, tego wszystkiego co się zawiera w tym jednym słowie, w tym jednym wyrażeniu BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO.

Słowo Solenizanta

Bardzo dziękuję za tę modlitwę.  Eucharystia to najpiękniejsza modlitwa.

Święta Zdzisława. Zawsze się cieszyłem od dzieciństwa  z tego imienia,  chociaż nie ma na razie tego świętego Zdzisława.

To wam powiem, że ona mnie zaprosiła na kanonizację św. Jana Sarkandra. Pojechałem wtedy 21 maja 1995 roku do Ołomuńca na kanonizację. Byłem nieświadomy do końca, że właśnie w tym dniu bł. Zdzisława też została przez papieża Jana Pawła II  ogłoszona świętą. A był to dla mnie dzień szczególny – w rocznicę  moich święceń kapłańskich. Więc to taki znak, jakiś szczególne przesłanie. Niech ona czuwa nad nami wszystkimi i wyprasza te łaski błogosławieństwa.