AKTUALNOŚCI

Pielgrzymujemy Drogą Krzyżową trzeźwości…

Pielgrzymia droga Wielkiego Postu zaprowadziła ponad 50 Parafian 2 marca wraz  z ks. Arielem na  Drogę Krzyżową na terenie Muzeum KL Birkenau w Brzezince w intencji trzeźwości.

Na przodzie procesji, obok krzyża pasyjnego, modlący się nieśli obraz Matki Bożej od Wykupu Niewolników. 3 lata temu w Oświęcimiu – przed kopią tego cudownego obrazu z kościoła sióstr prezentek w Krakowie bp Piotr Greger zawierzył wszystkie dzieła trzeźwościowe diecezji bielsko-żywieckiej. Rozważania i nabożeństwo pasyjne przygotowali duszpasterze i członkowie Bractwa Trzeźwości, funkcjonującego przy oświęcimskiej parafii św. Maksymiliana Kolbego jako wspólnota formacyjna. Modlitwie przewodniczył ks. Dawid Majdak, opiekun Bractwa.

Przeszliśmy ponad 2 kilometrową drogę niosąc osobiste intencje. Omadlając je słuchaliśmy między kolejnymi stacjami  świadectwa uczestników – m.in. anonimowych alkoholików i przedstawicieli grup Al-Anon. Mówili oni o upadkach i zwycięstwach duchowych w swoim życiu, dziękowali za lata w trzeźwości, wsparcie modlitewne i duchowe.

   

Po Drodze krzyżowej  uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu składając wszystkie przemodlone sytuacje swojego życia i polecając trzeźwość naszego Narodu. Spotkanie z jedynymi relikwiami  św. Maksymiliana, które znajdują się w tym kościele dopełnił czas naszego pielgrzymowania.

Relikwie to różaniec, który św. Maksymilian dał jednemu z więźniów do modlitwy i tym samym uratował jego życie w tych nieludzkich czasach oraz kielich w którym święty sprawował w obozie Eucharystię.