AKTUALNOŚCI

DROGA KRZYŻOWA ulicami SĄSIADÓW – Czaniec i Porąbka.

Pięć kilometrów Drogi z Jezusem, to dzisiejszy nasz pielgrzymi trud  wraz z Parafią św. Bartłomieja w Czańcu… Głównym elementem DROGI  był KRZYŻ, ale w jego cieniu stanęły osoby przypominające nam wydarzenia sprzed prawie dwóch tysięcy lat…Jezus Chrystus…, Piłat…, Maryja…, Jan…, Weronika…, Szymon…, ale i żołnierze… Rozważania zaś prowadziły śladami uczynków miłosierdzia względem ciała i duszy.

WIĘŹNIÓW POCIESZAĆ…, KRZYWDY CIERPLIWIE ZNOSIĆ…, GRZESZĄCYCH UPOMINAĆ…, PODRÓŻNYCH W DOM PRZYJĄĆ…, WĄTPIĄCYM DOBRZE RADZIĆ…, NAWIEDZAĆ CHORYCH…, NIEUMIEJĘTNYCH POUCZAĆ…, POCIESZAĆ STRAPIONYCH…, GŁODNYCH NAKARMIĆ…, NAGICH PRZYODZIAĆ…, SPRAGNIONYCH NAPOIĆ…, MODLIĆ SIĘ ZA ŻYWYCH I UMARŁYCH…, URAZY CHĘTNIE DAROWAĆ…, UMARŁYCH POGRZEBAĆ.

 

Dziękujemy PARAFII św. Bartłomieja w Czańcu za poprowadzenie nas DROGĄ JEZUSOWEJ MĘKI za pomocą obrazu i słowa.