AKTUALNOŚCI

Oaza Dzieci Bożych na „świątecznym śniadaniu” :)

Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z okazji Wielkanocy to wyjątkowy czas,

w którym możemy dzielić się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego. W atmosferze wspólnoty i braterstwa uczestnicy spotkania mogą wzajemnie się wspierać w wierze, dzieląc się świadectwem swojego życia i doświadczenia Boga. Śniadanie wielkanocne, staje się również okazją do rozmów i budowania relacji, które są fundamentem każdej wspólnoty. To czas, w którym dzieci i młodzież uczą się, jak ważne jest dzielenie się i wyrażanie wdzięczności za wszystkie dobrodziejstwa, które otrzymują każdego dnia.

Tak jak uczniowie idący do Emaus, chcieliśmy by ta dzisiejsza Oaza Dzieci Bożych była spotkaniem z Jezusem przy posiłku.
Na początku integrowaliśmy się za pomocą zabawy. Już przy samym rozpoczęciu na twarzy każdego z nas widniał duży usmiech wywołany wspólną rozrywką. Zanim zasiedliśmy do wspólnego spożywania śniadania wielkanocnego pomodliliśmy się w kościele. Zastanawialiśmy się także jakie znajdują się tam symbole Chrystusa Zmartwychwstałego.
W końcu przyszedł czas na zjedzenie poświęconych pokarmów. To również był radosny moment, w którym mogliśmy się cieszyć chwilami, które spędziliśmy razem.
Na koniec poszukiwaliśmy czekoladowych jajek. Schowane pyszności zostały szybko znalezione.

 

Animatorki i ksiądz Ariel