AKTUALNOŚCI

Rozpoczynamy modlitwę o dobre urodzaje…

Poniedziałkową majówkę rozpoczęliśmy od procesji do figury Jezusa, chyba najstarszej w wiosce, bo z XIX wieku… dlaczego do niej procesja?

Kiedyś figura stała wśród pól, sadów, a została spośród dzisiejszych zabudowań przeniesiona właśnie tutaj. Stojąc tutaj może ma nam przypominać jedno z wezwań Modlitwy Pańskiej – „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”….

Ziemia rodząca plony zniknęła nam dziś z naszego porąbczańskiego krajobrazu, mamy mleko z „Biedronki”, chleb krojony w folii, masło w kostkach… Ale nie było by tego, gdyby  nie czyjaś praca i dogodna pogoda nie dała zebrać plonów.

W trzy kolejne dni po VI Niedzieli Wielkanocnej odprawiamy nabożeństwo zwane „Dniami Krzyżowymi. Niech będzie to dla nas czas wiosennych modlitw błagalnych o dobre urodzaje na polach, w sadach i nawet na małych naszych przydomowych ogródkach.